Ekonomi

Arabası olan herkesi ilgilendiriyor: Haziran’da büyük indirim!

Kamu bankaları tarafından verilen taşıt kredilerine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyorlar. Bu dönemde araba almak isteyen vatandaşlar, trafik sigortası gibi harcamaları da araştırıyorlar. Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle sigorta şirketlerinin her ay yüzde 1.5 oranındaki fiyat artışı Haziran ayından itibaren 0.75'e düşürüldü. Ayrıca yetersiz sermayesi olan şirketlere de trafik sigortası satma sınırlaması getirildi. Peki, 2020 zorunlu trafik sigortası ücretleri ne kadar?

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası tarafından vatandaşlara taşıt kredileri sağlanıyor. Yoğun talep gören kredilerin yanında vatandaşlar yıllık masraflarını hesaplamak istiyorlar. Bu kapsamda internet üzerinden trafik sigortası araştırmaları yapılıyor.

Yıllık artış miktarı yüzde 13 ile sınırlandırıldı

Trafikte olan her aracın yaptırmakla zorunlu olduğu sigorta ile ilgili ise bu sene corona virüsü salgını nedeniyle yeni bir düzenleme yapıldı. Aylık fiyat artışı Haziran ayından itibaren 1.5’den 0.75’e düşürüldü. Ayrıca yetersiz sermayesi olan şirketlere de trafik sigortası satma sınırlaması getirildi. Böylece yıllık artış miktarı yüzde 13 ile sınırlandırıldı.

İlgili Makaleler