Ekonomi

Araba Alacaklara Güzel Haber! Fiyatlarda Değişim Kararı!

Kur fiyatlarında yaşanan artış fiyatlara da yansıdı. Yapılan zam açıklamaları vatandaşın cebini yaktı. Öte yandan kur fiyatlarını fırsat bilen bazı vatandaşlar stokçuluk yaptı. Stokçuluk yapanlar için Cumhurbaşkanı Erdoğan takipçisi olacaklarını stokçuluk yapanların cezasız kalmayacaklarını ifade etmişti. Bugün itibariyle stokçulara kötü, vatandaşa güzel haber geldi. İşte o açıklama…

Fiyatlar Düşecek!

Otomobil sahibi olmak isteyen vatandaşlar için bugün yeni bir açıklama yapıldı. Buna göre Otomobil fiyatları %5-10 arası düştü. Üstelik iddialara göre bu düşüşün %30 u bulması bekleniyor.

Sektörün en büyük derneklerinden birinin temsilcisi “İnanılmaz bir durum yaşanıyor. Biz bile kurun bu kadar bir anda düşeceğini tahmin etmezdik. Açıkçası şaşırdık, tabii çok iyi de oldu. Nihayetinde fiyatlar düştükçe alım talebi artacak. Fiyatlarda yüzde 5 gibi anlık indirim göreceğiz. Üç ay içinde avro kaynaklı yüzde 20-30 bandından bir artış yaşanmıştı. Kur istikrarın bu şekilde sürmesi durumda aynı oranda fiyat düşüşleri de görülür” dedi.

İkinci el otomobil alım satımı yapan Serkan Güçlü “Bizim işlerimiz gayet iyi gidiyor. Sıfır otomobil olmadığı için fiyatlar ciddi şekilde artmıştı. Döviz ile bizim doğrudan işimiz yok. Ama sıfır araçlara indirim gelirse, bir de bayide araba olursa talep oraya kayabilir. Dolayısıyla ikinci el fiyatlarda indirim yaşanabilir. Son 2 yılda ikinci el otomobile ortalama yüzde 70 zam geldi. Serbest piyasa ekonomisi diye insanlar da fiyatları kendi kafalarına göre artırdı. Şimdi dövizdeki düşüş sebebiyle vatandaş artık tedirgin değil. Bu da fiyatlara yansır” ifadelerini kullandı.