Spor

Antalyaspor’dan açıklama: Testler hatalıydı!

Beşiktaş maçı için İstanbul'a yola çıkarken yapılan koronavirüs testler sonucunda 50 kişinin pozitif çıkması sonrası açıklama yapan Antalyaspor yönetimi, test kitlerinin hatalı olduğunu ve yapılan ikinci testler sonunda 2 kişide koronavirüs çıktığını açıkladı. Kırmızı-Beyazlılar, Beşiktaş maçı için yola çıktı.

Süper Lig’in 2. haftasında Beşiktaş’la oynayacak olan Antalyaspor’da hareketli bir gün yaşandı. Karşılaşma öncesinde rutin testlerde 50 kişinin birden koronavirüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine uçak iptal edildi ve yeniden test yapıldı.

İKİ KİŞİDE KORONAVİRÜS GÖRÜLDÜ

İkinci testlerin ardından Antalyaspor’da 1 oyuncu ve 1 personelin koronavirüs testinden pozitif sonuç alındı. Akdeniz ekibi de resmi bir açıklama yaparak maç için İstanbul’a doğru yola çıkacaklarını açıkladı.

Antalyaspor’dan yapılan açıklamada, “Fraport TAV Antalyaspor’umuzun yarın Beşiktaş ile oynayacağı karşılaşma öncesi özel bir laboratuvara yaptırılan Kovid-19 testlerinde bazı tutarsız sonuçlar alınmıştır. Bilahare Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Protokolü gereği Antalya İl Sağlık Müdürlüğüne yaptırılan resmi test sonucuna göre 1 futbolcumuz ve 1 personelimizde Kovid-19 bulgusuna rastlanmıştır. Gerekli izolasyon sağlanmış, önlemler alınmıştır. Takımımız Beşiktaş maçı için planladığı şekilde özel bir uçakla İstanbul’a hareket edecektir” ifadeleri yer aldı.

Beşiktaş – Antalyaspor maçının, 19 Eylül günü 19:00’da başlayacak.