Gündem

Antalya'da Türklere ve Atatürk'e hakaret eden kadın polis merkezine götürüldü!

Antalya Muratpaşa ilçesi Konyaaltı Caddesi’nde meydana gelen tartışmada Türklüğe, Atatürk’e ve dini inanca hakaret ettiği iddiasıyla polis merkezine götürüldü. 

“YOBAZSINIZ”

Alınan bilgiye göre, 07 AU 0170 plakalı özel halk otobüsünde açık kalan kapı yüzünden S.Y. isimli kadın yolcu ve otobüs şoförü Cihan Ü. arasında tartışma çıktı. İddiaya göre tartışma sırasında S.Y., “Türkleşmeyin. Türklüğünüzü belli etmeyin. Yobazsınız” dedi. Bunun üzerine S.Y. ile diğer yolcular arasında da tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine şoför aracı durdurup polisten yardım istedi. Ardından diğer yolcuları dışarıya çıkaran sürücü Cihan Ü., inmek isteyen S.Y.’yi ise otobüse kilitledi. Otobüsün penceresinden kaldırımdaki yolcularla tartışmaya devam eden S.Y.’yi olay yerine gelen polis ekipleri, otobüs kapılarını açtırarak indirdi. S.Y. yolcuların yalan söylediğini belirterek, şikayetçi olacağını söyledi.

Ekipler, Zürih’te yaşadığı ve Antalya’ya tatile geldiği belirlenen kadın ile diğer yolcuları ifadelerini almak üzere polis merkezine götürdü

Bir yanıt yazın