Gündem

Antalya, Burdur, İstanbul, Isparta, Sivas, Tokat ve Yozgat’ı ilgilendiriyor: Ramazan ayı için flaş elektrik kararı!

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) 7 ili ilgilendiren önemli bir karar aldı. Elektrik dağıtım şirketleri tarafından yapılan açıklamaya göre, Ramazan ayında tüketicilere kesintisiz enerji hizmeti sunmak için planlı kesintileri iptal etti. Böylece İstanbul Avrupa Yakası, Antalya, Burdur, Isparta, Sivas, Tokat ve Yozgat’ta Ramazan ayında iftar ile sahur arasında planlı bakım, yatırım ve bağlantı çalışmaları kaynaklı elektrik kesintisi yapılamayacak.

En geç 17.00’da tamamlanacak

Elektrik şirketleri tüketicilere kesintisiz elektrik sağlamak için zaman zaman planlı kesintiler yapıyorlar. Ancak Ramazan ayında tüketicileri mağdur etmemek için yeni bir karar alındı. BEDAŞ, AEDAŞ, ÇEDAŞ Ramazan ayında iftardan imsak saatlerine kadar planlı bakım, yatırım ve bağlantı çalışmalarından kaynaklanan kesintilerin yapılmamasına karar verdi. Ayrıca zorunlu çalışmalar en geç saat 17.00’ye kadar tamamlanacak.

Böylece 13 Nisan’da başlayan Ramazan ayı boyunca İstanbul Avrupa Yakası, Antalya, Burdur, Isparta, Sivas, Tokat ve Yozgat’ta iftar ile sahur arasında elektrik kesintisi yaşanmayacak.