Ekonomi

Annelere ücretsiz ulaşım hakkı tanındı! Ücretsiz ulaşım için başvurular nasıl yapılacak?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bir seçim vaadi olan annelere ücretsiz ulaşım gerçek oldu. İstanbul’da 4 yaş altında çocuğu olan anneler otobüs, metrobüs, metrolardan ücretsiz olarak faydalanacaklar. Yaşanan bu gelişme sonrası vatandaşlar şimdi de “Ücretsiz ulaşım için başvurular nasıl yapılacak?” sorusunun cevabını araştırıyorlar.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaadi olan annelere ücretsiz ulaşım, İBB Meclisi’nin Temmuz ayı toplantısında onaylandı. Buna göre; 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ücretsiz ulaşım kartı verilecek.

Belediye bütçesinden karşılanacak

Konuyla ilgili Sayıştay yazısında 4 yaş ve altında olan çocukları olan annelere ücretsiz ile ilgili giderlerin İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanması ve Sayıştay kanununda belirtilen usulün belediye yönetimi tarafından izlenmesi tarafından izlenmesi kaydıyla onaylandı. İBB meclisinde oy çokluğu ile kabul edildi. Ancak ücretsiz ulaşım kartının nasıl ve nereden alınacağına ilişkin detaylar henüz belli olmadı. Resmi açıklama sonrası gerekli bilgiler haberimize eklenecektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu