Ekonomi

Anne ve babalar dikkat! 18 bin TL cezası var

Çok sayıda anne ve babayı ilgilendiriyor. Kaçak bakıcı çalıştırmanın cezası 18 bin TL.

Çok sayıda kişiyi ilgilendiren haber… Çalışan anne ve babalar çocuklarına bakmaları için bakıcıya ihtiyaç duyuyor. Bunun için profesyonel şirketlerden yardım alan anne ve babalar mağdur olabiliyor. Kaçak bakıcı çalıştıran şirketler ailelerin mağdur olmasına neden oluyor. Kaçak bakıcı çalıştırmanın çalıştırmanın cezası 18 bin TL.

Bakıcı konusu çalışan çocuklu ailelerin en büyük dertlerinden birisi. Çocuğa bakabilecek anneanne, babaanne gibi bir aile büyüğü yoksa ve anne işten ayrılamayıp çalışmak zorundaysa, çocuk mecburen bakıcıya emanet ediliyor. Burada da iyi ve güvenilir bir bakıcı bulmak ise aileleri çok zorluyor. İhtiyaçtaki zorunluluk aileleri farkında olmadan ‘kaçak’lara muhtaç kılıyor. Oysa kaçak bakıcı çalıştırmanın cezası 18 bin TL.

cezası 18 bin tl

18 BİN TL CEZASI VAR

İşkur’a bağlı olmayan bir firmaya yani kurumdan izin almadan iş ve işçi bulmaya aracılık yapan gerçek veya tüzel kişilere, kaçak bakıcı hizmeti verdikleri için 36 bin 50 lira ceza olduğunu belirten İstanbul Özel İstihdam Büroları Derneği Başkanı Vural Şeker, “Bu yasal olmayan firmadan hizmet alan aileye de ilgili kanunun ‘iş ve işçi bulmaya aracılık yapanlardan hizmet almak’ maddesine göre 18 bin 25 TL ceza uygulanıyor” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı