GündemManşet

Anne Adayları Dikkat! Koronavirüse Yakalanan İki Kadın Doğum Sonrası Hayatını Kaybetti!

Antalya’nın Kumluca ve Finike ilçelerinde hamile iki kadın doğum sonrası koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Testi pozitif çıkan annelerden biri doğumdan 10 gün sonra, diğeri ise doğumdan bir gün sonra hayatını kaybetti.

Antalya‘da doğum yapan iki kadın koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. Kumluca ilçesinde, Ceylin Göktaş (30) hastanede doğum yapmasından bir gün sonra koronavirüs belirtileri ile doktora gitti. Hastanede tedaviye alınan Ceylin Göktaş, 10 günlük tedavi sürecinin ardından yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ceylin Göktaş, bugün Kumluca Hacılevliler Zeytinlik Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Finike ilçesinde ise hamile olan ve doğumuna bir ay kalan Nursel Aksoy, koronavirüse teşhisiyle hastaneye yattı. Aksoy’un durumu ağırlaşınca ikiz bebekleri sezaryen yoluyla alındı. Bebeklerden birinde koronavirüs tespit edilirken diğeri sağlıklı bir şekilde doğdu ancak anne Nursel Aksoy kurtarılamadı. Nursel Aksoy’un cenazesi ise Finike Şehir Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Ard arda gelen olayların etkisiyle “gebelik sürecinde koronavirüs” arama motorlarında en çok aranan başlıklardan oldu.