GündemManşet

AnadoluJet’ten flaş karar! 21 ülkeye 1 dolara uçuracak

AnadoluJet'ten flaş karar... 29 Mart - 24 EKİM 2020 tarihleri arasında İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa havalimanlarından vatandaşlara yurt dışı uçuşları için bilet fiyatlarını 1 dolardan başlayan fırsatlar tanıyacak. Vergiler hariç 1 dolardan başlayan bilet fiyatları 21 ülkeyi kapsayacak.

Türk havacılık devi AnadoluJet, flaş karar açıklamalarında bulundu. 29 Mart 2020 itibarıyla yeni yurt dışı uçuşlarında yolcularını 1 dolara (6,15 TL) uçurmayı duyurdu.

21 ÜLKEYİ KAPSAYACAK
Ucuz biletler, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Belçika, Danimarka, Fransa, Gürcistan, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsrail, İsveç, İtalya, Kuveyt, Rusya ve Suudi Arabistan, olmak üzere toplamda 21 ülkeyi kapsayacak. Sınırlı sayıda koltuk için geçerli olan indirimden yararlanmak isteyen yolcular, 1 Mart 2020 tarihine kadar tüm satış kanalları üzerinden satın alacakları biletler ile 29 Mart – 24 Ekim 2020 tarihleri arasında vergiler hariç 1 dolardan başlayan fiyatlarla uçma ayrıcalığı elde edecekler.

İPTAL, İADE VE DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK
Kampanyanın geçerli olduğu yurt dışı uçuşları ve yolcu tipleri aşağıda belirtilirken, satın alınan biletlerde iptal, iade ve değişiklik yapılamamakta. Türkiye, Bağdat, Erbil ve Tel Aviv çıkışlı uçuşlar, 1 dolardan; Bakü, Barcelona, Berlin, Frankfurt, Paris, Milano, Moskova, Roma ve Tiflis çıkışlı uçuşlar 1 eurodan; Londra çıkışlı uçuşlar 1 sterlinden; Bahreyn çıkışlı uçuşlar 1 BHD’den; Kuveyt çıkışlı uçuşlar 1 KWD’den; Dubai çıkışlı uçuşlar 9 AED’den; Dammam ve Riyad çıkışlı uçuşlar 9 SAR’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Kopenhag, Stokholm, Cidde, Medine, Tahran ve Ercan seferleri kampanyaya dahil olmadığı belirtildi. Bebek ve Jetgenç yolcu tipinin kampanya kapsamı dışında olduğu duyuruldu.