Gündem

Alparslan Kuytul'a tahliye kararı! Alpaslan Kuytul kimdir?

Furkan Vakfı’nın kurucusu Alparslan Kuytul’a tahliye kararı verildi. Kuytul, Furkan Vakfı’na yönelik açılan dava nedeniyle 22 aydır cezaevinde tutuluyordu.

Bolu F Tipi Cezaevi’nde 22 aydır tutuklu bulunan Alparslan Kuytul hakkında tahliye kararı verildi.  Kuytul hakkında ‘Suç örgütü kurmak ve nitelikli dolandırıcılık’ iddiasıyla dava açılmıştı.

KUYTUL’UN TWİTTER HESABINDAN DUYURULDU

Furkan Vakfı’nın kurucusu Kuytul’un tahliye kararı Kuytul’un resmi Twitter hesabından duyuruldu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Mahkemeden Çıkan Tahliye Kararı; mütevazı, şeffaf ve saygın bir hayat yaşayarak ömrünü İslam’a ve ümmetin geleceğine adayan Alparslan Kuytul Hocaefendinin ve yine kendisi gibi hiçbir suça karışmamış talebelerinin herhangi bir suç örgütü ile irtibatlı olmadığı bir kez daha ortaya çıkmıştır. Furkan Vakfı‘nın tertemiz olduğu anlaşılmıştır. Hiçbir suçu olmadığı halde haksız yere 22 aydır cezaevinde tutulan Alparslan Kuytul Hocaefendinin maruz kaldığı tüm bu zulümleri, şiddetle kınıyor ve bu haksızlığı halkımızın vicdanına sunuyoruz.”

ALPARSLAN KUYTUL KİMDİR?

Alparslan Kuytul 1965 senesinde Adana’nın Karataş ilçesinde dünyaya geldi. 1991 senesinde Çukurova Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1993-1997 seneleri arasında Mısır’ın başkenti Kahire’de bulunan El-Ezher Üniversitesi Şeriat Fakültesi İslam Hukuku Bölümü’nde eğitim gördü. Üniversite’de okuduğu yıllarda Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nı kurdu.

Vakıf Türkiye’de bir senede on binlerce insanın katıldığı birçok konferansa sahne oldu. Kuytul’un kendisine ait internet üzerinden yayın yapan bir TV Furkan isminde kanalı bulunmaktadır. Kuytul, 2011 senesinden beri Furkan Nesli Dergisi’nin başyazarlığını yapmaktadır.

Bir cevap yazın