Kültür Sanat

Almanya’daki ilk Türk dizisi Şahsiyet oldu

Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Haluk Bilginer'in Agâh Beyoğlu performansıyla En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandığı; Şahsiyet dizisi bir ilke daha imza attı. Şahsiyet Almanya'da yayınlanan ilk Türk dizisi oldu.

Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Haluk Bilginer’in Agâh Beyoğlu performansıyla En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandığı; Şahsiyet dizisi bir ilke daha imza attı. Şahsiyet Almanya’da yayınlanan ilk Türk dizisi oldu.

Uluslararası Emmy Ödülü alan ilk Türk dizisi olan Şahsiyet, bir ilke daha imza attı. Haluk Bilginer’in Agâh Beyoğlu performansıyla En İyi Erkek Oyuncu Emmy ödülünü kazandığı Şahsiyet Almanya’da yayınlana girdi.

MEKSİKA UYARLAMASI DA ÇEKİLECEK

Meksika uyarlaması hazırlanan Şahsiyet, Almanya’ya satılan ilk Türk dizisi olma başarısı gösterdi. puhutv’in başarılı projesi Almanya’da Ein guter Mensch ismiyle Almanca dublajlı olarak yayınlandı. Yönetmenliğini Onur Saylak’ın üstlendiği, senaryosunu Hakan Günday’ın yazdığı, Ay Yapım imzalı Şahsiyet; 65 yaşındaki adli katip memurluğundan emekli olan Agâh Beyoğlu (Haluk Bilginer) ile cinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra’nın (Cansu Dere) beklenmedik şekilde kesişen yollarını nefes kesen bir dille anlatıyor.

ŞAHSİYET DİZİSİNİN OYUNCULARI

Başrollerini Haluk Bilginer, Cansu Dere, Hüseyin Avni Danyal, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu ve Necip Memili’nin paylaştığı Şahsiyet dizisi kadrosunda Şenay Gürler, İbrahim Selim, Fırat Topkorur, Recep Usta, Rabia Soytürk, Ayhan Kavas, Müjde Ar ve Hümeyra yer aldı.