Spor

Alman basınında Fenerbahçe yankıları devam ediyor

UEFA Ligi D Grubu’nda Eintracht Frankfurt ile Fenerbahçe arasında oynanan ve 1-1 sonuçlanan karşılaşma, Alman basınında geniş yer aldı. Kicker dergisinin “son bölümündeki Var dramatiğinden sonra Frankfurt Fenerbahçe’den 1 puan kurtardı”, başlığıyla verdiği haberde, Alman ekibin 1 puanla yetinmek zorunda kaldığı belirtildi.

Bild gazatesi ” Frankfurt’ta dünya şampiyonu Mesut Özil’in sansasyonel dönüşü” başlığını kullanarak, Özil’in Alman Milli Takım’ından ayrılışından sonra ilk kez Alman Futbol sahnesine çıktığı ve Fenerbahçen’nin rakibiyle 1-1’e kaldığı maçta attığı gol için sevinç gösterisi yaptığı ifade edildi.

Express gazetesi,” Frankfurt son dakikada nakavttan kurtuldu, Özil Almanya dönüşünde gol attı” başlığını kullanarak Fenerbahçe’nin baskılı başladığı karşılaşmada öne geçtiğini haberde aktarırken E. Frankfurt’un bu sezon alamadığı anımsatıldı.

Sipiegel dergisi,” Frankfurt’un Fenerbahçe ile berabere kalması: Bir maçın ihtiyaç duyduğu her şey” başlığıyla duyurdu. Haberinde  önce Özil’in golü, sonra duraklama zamanında büyük dram: Frankfurt Eintracht Avrupa macerasına Fenerbahçe’ye karşı büyük bir heyecanla başladı.” değerlemesinde bulundu.