Magazin

Alişan’ın yaptığı kazayla ilgili detaylar ortaya çıktı!

Alişan, ailesiyle birlikte Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde trafik kazası geçirdi. Meydana gelen kaza sonucunda Alişan ile eşi Buse Varol ve oğulları Burak Tektaş kazayı yara almadan atlattı. Araçta bulunan bakıcı ise hafif şekilde yaralandı. Kazayla ilgili detaylar ortaya çıktı. Hazırlanan raporda, Alişan'ın hız limitinin 120 olduğu yolda, 150 kilometre hızla giderken takta attığı belirlendi.

Alişan Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde dün trafik kazası geçirdi. Eşi Buse Varol ve 2 yaşındaki oğlu Burak’ın da içinde bulunduğu lüks araç bariyerlere çarptıktan sonra 30 metre sürüklenerek devrildi. Meydana gelen kazayla ilgili detaylar ortaya çıktı. Jandarma tarafından hazırlanan raporda, Alişan’ın hız limitinin 120 olduğu yolda, 150 kilometre hızla giderken takta attığı ortaya çıktı.

KAZANIN RAPORU HAZIRLANDI

Şarkıcı ve ailesinin ölümden döndüğü kazayla ilgili rapor hazırlandı. Jandarma tarafından hazırlanan raporda, cipin takla atıp, 38 metre tavanı üzerinde sürüklenerek bariyere çarptığı belirtildi. Asfaltta yoğun şekilde kazıntı izleri olduğu belirtilen kazada, 24 metre uzunluğundaki 6 çelik bariyerin zarar gördüğü kaydedildi.

Kazanın oluşumunda Alişan’ın, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 84. maddesinde belirtilen ve diğer kusurlardan olan 52/1-B maddesini içeren ‘Hızlarını, kullandıkları aracın yük ve teknik özelliğine, görüş, yol, hava ve trafik durumunun gerektirdiği şartlara uydurmak’ hükmünü içeren maddesi uyarınca kusurlu olduğuna da raporda yer verildi.

HIZ LİMİTİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Raporda, kazanın meydana geldiği yolda hız limitinin 120 olmasına rağmen Alişan’ın 150 kilometre hızla gittiğine dikkat çekildi. Kazanın meydana geldiği 3 şeritli 12 metre genişliğindeki yolda 124 metre fren izi ölçüldüğü de belirtildi.

Teker ve aksların yerinden çıkması sonucu kaza yaptığı belirtilen cipin ağır hasarlı, kullanılamaz durumda olduğu, Alişan’ın ise yapılan muayenesinde alkollü olmadığı da raporda yer aldı.

Etiketler

İlgili Makaleler