Magazin

Ali Ağaoğlu’ndan kötü haber: Kalp krizi geçirdi!

Son dakika… İş insanı Ali Ağaoğlu’ndan kötü haber geldi. Ağaoğlu’nun kalp krizi geçirdiği öğrenildi. Kalp krizi geçiren iş insanı Ataşehir’de bulunan özel bir hastaneye kaldırıldı.

68 yaşındaki iş insanı Ali Ağaoğlu kalp krizi geçirdi. Ali Ağaoğlu, Ataşehir’de özel bir hastaneye kaldırıldı. Ağaoğlu Şirketler Grubu’ndan geldi. Açıklamada Ağaoğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

SAĞLIK DURUMUNA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Şirket tarafından yayımlanan yazılı açıklamada, “Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Ali Ağaoğlu’na, Ataşehir’de rutin kontroller için gittiği bir hastanede anjiyo işlemi uygulanmıştır.

Sn. Ali Ağaoğlu’nun sağlık durumu gayet iyi olup endişe edilecek bir durum söz konusu değildir” ifadelerine yer verildi.

ALİ AĞAOĞLU KİMDİR ?

Tam ismi Ali İbrahim Ağaoğlu , 3 Mart 1954’te Trabzonda’da dünyaya geldi. Türk iş adamı. Ağaoğlu Şirketler Grubu, Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Lise eğitimini son sınıfta ticarete atılmasıyla bırakmıştır. 2015 itibariyle 1.75 milyar dolar şahsi serveti ile Türkiye’nin en zengin 8. ismi olmuştur.

Ali Ağaoğlu, 3 Mart 1954 tarihinde Trabzon’un Of ilçesinde doğdu. Babası Mithat Ağaoğlu, İstanbul’da dönemin tanınmış müteahhitleri arasında idi. Babasının da etkisiyle gençlik yıllarında bir yandan okuyup bir yandan da inşaatlarda mesleği öğrendi. 1975 yılında babasının geçirdiği bir kalp rahatsızlığı sonrasında bir süreliğine aile işlerinin başına geçti; bu dönemde iş yükünden dolayı liseyi yarıda bırakmak zorunda kaldı.

Babasından ticari olarak 1977 yılında ayrılarak Ağaoğlu Şirketler Grubu’nu kurdu. 1981 yılından itibaren toplu konut siteleri üretmeye başlayan Ağaoğlu Şirketler Grubu, özellikle 1990’lı yılların sonlarında başladığı “My” konseptli yaşam alanları ve My World, My Office, My Towerland gibi projeleri ile Ataşehir, Ayazma ve Çekmeköy bölgelerinde çalıştı.

Ali Ağaoğlu, Ekonomi dergisi Forbes’in 2012 yılında yayınladığı “En Zengin 100 Türk” listesinde 10’uncu sırada yer aldı. Mart 2013 itibariyle Forbes’in yaptığı araştırmaya göre, 2.7 milyar ABD doları servetiyle, Türkiye’nin 8., dünyanın ise 527. en zengin iş adamıdır. Türkiye Vergi Rekortmeneleri Listesinde ilk kez 2008 yılında yer almıştır.

Ali Ağaoğlu halen ayrı yaşadığı ilk eşi ile evlidir ve bu evlilikten iki çocuk sahibidir. Nikahlı ve nikahsız eşlerinden 5 çocuğu vardır.

Birincisi : Sema Ağaoğlu ile evlendi. Hala evli görünüyorlar. Alican (d.1992) ve Sena (1995) adında bir oğlu bir kızı var.

İkincisi : Ayten Alpar ile yaşadı. Mertcan (2006) adında bir oğlu var.

Üçüncüsü : Rus sevgilisi Sophia Larina

Dördüncüsü : Petek Ertüre (1981) ile birlikte yaşıyor. “Ali Ege” (Mayıs 2013) adında bir oğlu var.

Ali Ağaoğlu’nun bunlardan başka Burcu.K. adlı bir kadından, (2004) E.İ. Ağaoğlu isminde bir erkek çocuğu daha vardır. Ağaoğlu bu 4’üncü çocuğunu, 2005 yılında mahkeme kararıyla kabul etmek zorunda kaldı.