Eğitim

ALES ertelenecek mi? ÖSYM’den flaş ALES açıklaması!

Türkiye’de tam kapanma kararı alınmasının ardından ALES sınavının ertelenip ertelenmeyeceği merak konusu oldu. Konu ile ilgili olarak ÖSYM Başkanlığı açıklamada bulundu. İşte ÖSYM tarafından yapılan o açıklama

2021 ALES sınavına katılacak olan vatandaşlar kapanma kararı ardından sınavın ertelenip ertelenmeyeceğini merak ediyorlardı. Konuyla ilgili olarak ÖSYM’den açıklama geldi. ÖSYM açıklamasında, sınavın 02 Mayıs 2021 Pazar günü gerçekleştirileceğini bildirdi.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada ifadeler kullanıldı:

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021-ALES/1), 2021 yılı ÖSYM Sınav Takviminde ilan edilen 02 Mayıs 2021 Pazar günü gerçekleştirilecektir.

İçişleri Bakanlığının yayımlamış olduğu Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi kapsamında; 02 Mayıs 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek 2021-ALES/1’e katılacak adaylar (bu kişilerin yanlarında bulunan eş, kardeş, anne veya babadan bir refakatçi) Sınava Giriş Belgelerini, sınav görevlileri ise sınava ait Görevlendirme Belgelerini yanlarında bulundurmak kaydıyla sınav günü sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacaklardır.
Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.