Eğitim

ALES Başvuruları yeniden alınacak! İşte güncel tarihler

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, sosyal medya hesabı üzerinden ALES başvuru ile ilgili açıklama yaptı. Aygün tarafından yapılan açıklamalarda, "ALES/1 için yeniden başvuru alınacaktır.” İfadeleri kullanıldı. İşte güncel ALES başvuru tarihleri

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle çok sayıda sınav için erteleme kararı alınmıştı. Normalleşme dönemi ile beraber ise sınavlar tekrar başlatıldı. Son olarak ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün tarafından ALES açıklaması yapıldı.

Aygün sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında, “ALES/1 için yeniden başvuru alınacaktır. Ayrıca daha önce ALES/1 başvurusu bulunan adaylarımız da sınav merkezi tercihlerini güncelleyebilecektir. Şimdiden tüm adaylarımıza başarılar dilerim.” İfadelerini kullandı.

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’na girmek isteyen adaylar 2-6 Temmuz’da yeniden başvurularını yeniden yapabilecekler.

Başvurular nasıl yapılacak?

Ales sınavına girmek isteyenler 6 Temmuz’da mesai saati bitimine kadar ÖSYM sınav koordinatörlükleri veya aynı gün saat 23.59’a kadar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi “https://ais.osym.gov.tr”den başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Ayrıca daha önce tercih ettiği sınav merkezinİ değiştirmek isteyenler de bu hakka sahip olacak.

İlgili Makaleler