GündemPolitika

Albayrak’ın istifası sonrası destek açıklamaları gelmeye başladı!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın resmi instagram hesabı üzerinden istifa açıklaması paylaşıldı. Bu açıklamanın ardından, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan ve Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten Albayrak’a destek geldi.

Türkiye’de Berat Albayrak’ın istifa haberi gündeme bomba gibi düştü. Albayrak’ın resmi instagram hesabı üzerinden istifa açıklaması paylaşıldı. Albayrak’ın hesabının çalınıp çalınmadığı tartışma konusu olurken iki isimden Albayrak’a destek açıklamaları geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan ve Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten Albayrak’a twitter hesapları üzerinden yaptığı paylaşımlar ile destek oldu.

 “İstifanın kabul edilmeyeceğini ümit ediyorum”

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan tarafından yaptığı paylaşımda, “Berat Albayrak yerli, milli olarak enerjide yaptıklarını ancak anlayanlar ekonomide de Ülkemizin 2023 hedeflerime ulaşması için sayısız hizmeti hayata geçirdiğini göremezler. İstifanın kabul edilmeyeceğini ümit ediyorum. Ülkemizin, Milletimizin ve Ümmetimizin size ihtiyacı var.” İfadelerini kullandı.

Melih Gökçek ise paylaşımında“BERAT ALBAYRAK… 5 SENEDEN BERİ ÜLKESİ İÇİN BÜYÜK ATILIMLARA İMZA ATAN BİRİSİ… İSTİFASINA ÜZÜLDÜM… #BeratAlbayrakYanındayız”dedi.