Spor

Alaçatıspor'dan Elazığ depremi için anlamlı destek! Ellerinde pankartla sahaya çıktılar!

Elazığ’da meydana gelen deprem sonrası ülkenin olarak her kesiminden duyarlı davranışlar ve anlamlı destekler görülmeye devam ediliyor. Son olarak Alaçatıspor Balçova Belediye Termalspor karşılaşmasına, Alaçatıspor ellerinde “Geçmiş olsun Elazığ” pankartı ile çıktı. Elazığ depreminde hayatını kaybedenler için saygı duruşu ile başlayan maçta Alaçatıspor’lu futbolcuların bu davranışı, futbolseverlerin takdirini kazandı.

Elazığ üzülmesin, Alaçatı Elazığ ile birlikte

Maç sonrasında depremde hayatını kaybedenlere rahmet dileyen Alaçatıspor Kulüp Başkanı Soner Varhan “Maç öncesinde açtığımız pankartla Elazığlılara geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Deprem öldürmez, dayanıksız bina öldürür. Maalesef, bu yüzyılda depremden dolayı vatandaşlarımızın hayatını kaybetmesine içimiz el vermiyor. Hepsine başsağlığı diliyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum. Elazığ üşümesin, Alaçatı, Elazığ ile birlikte… Bu tür acıların bir daha yaşanmamasını diliyorum. Bir daha böyle pankartlarla çıkmak istemiyoruz” açıklamasını yaptı.

Takım olarak da bireysel olarak da elimizden geleni yaparız

Alaçatıspor Teknik Direktörü Malik Gençalp de depremle ilgili olarak duygularını “Ülke olarak çok acı bir deprem daha yaşadık. Ulusumuzun başı sağolsun. Ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Ülkemiz, büyük bir ülkedir. Deprem acısı yaşayanlara sahip çıkar. Dün akşamki maçta da herkesin atkılarını, eldivenlerini, berelerini attığını gördük. Takım olarak da, bireysel olarak da elimizden gelen yardımı yaparız. Tüm ulusumuza, Elazığlılar’a ve Malatyalılar’a geçmiş olsun diyorum. Malatya’da ben futbol oynamıştım. Orasının benim için ayrı bir yeri var. Tabii ki, böyle acılı günlerde ayrım yapmak mümkün değil. Allah bir daha böyle acılar göstermesin” şeklinde ifade etti.

Balçova Belediye Termalspor’la karşılaşma yaşayan Alaçatıspor, 2-1 öne geçerek maçın galibi oldu.

Bir cevap yazın