Gündem

AKP Manisa Milletvekili Baybatur’dan dikkat çeken ekonomi açıklaması: Polyannacılık oynayıp gözümü kapatamam

Türkiye’nin son dönemlerde en yoğun ve en sıcak maddeleri arasında ekonomik gelişmeler yer alıyor. Artan döviz kurları, yükselen enflasyon, gelen zamlar sonrası Türkiye’de vatandaşlar, maddi sorunlarla mücadele ediyor. Ekonomik sıkıntıların arttığı dönemde, hükümet kanadından ekonomiye ilişkin bir çıkış geldi. AK Parti MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, temel gıda ürünlerinden elektrik ve doğalgaza, akaryakıt fiyatlarına kadar görülen artışlar nedeniyle ülkede ekonomik sıkıntının olduğunu dile getirdi. Yaşanan ekonomik sıkıntıları görmezden gelemeyeceğini belirten Baybatur “Ben bu milletin milletvekiliyim. Eğer bir aksaklık veya sıkıntı görürsem Polyannacılık oynayıp gözümü kapatamam. Doğru neyse söylerim” dedi.

Manisa Milletvekili Baybatur’un Açıklamaları

Manisa’nın yerel gazetelerinden biri olan Manisa Meydan Gazetesi’nin sosyal medyadan yaptığı ve Gazeteci Berfin Adıcan’ın sunduğu Gündem Özel programına katılan AK Parti Manisa Milletvekili ve AK Parti MKYK üyesi Murat Baybatur, Türkiye’nin sıcak gündemine ilişkin konuştu. Rusya – Ukrayna arasındaki savaşa ilişkin açıklamalarda bulunan Baybatur, programın ikinci bölümünde ise Türkiye’deki ekonomi gündemine değindi. Baybatur ekonomik sıkıntıların sadece Türkiye’de değil, birçok ülkede yaşandığını ifade etti.

Murat Baybatur açıklamasında “Dünyanın tamamında olan bir problem var. Biz bu problemin vatandaşımıza oluşturmuş olduğu etkilerini nasıl en aza indiririz gayreti içerisinde olmamız gerek. İktidarın görevi budur.” dedi. Baybatur “Ben uzayda yaşamıyorum. Çarşıya çıkıyorum, markete gidiyorum. Eşim bana bilgi veriyor ‘Bu, bu kadar olmuş, şu bu kadar olmuş’ diye. Bu vatandaşla büyük bir sıkıntı. Alım gücünü düşürdü. Bununla alakalı tedbirler alınacaktır. Bu tedbirleri alacak olan da yine bizim iktidarımızdır” dedi.

“Ben Gözlerimi Kapatamam”

Murat Baybatur dikkat çeken açıklamasında “Ben bu milletin milletvekiliyim. Eğer bir aksaklık veya sıkıntı görürsem Polyannacılık oynayıp gözümü kapatamam. Doğru neyse söylerim. Millet beni milletvekili olarak ondan seçti. Böylesi bir durumda gözlerimizi kapatamayız. Şu an itibariyle sıkıntılarımız var mı? Elbette ki devam ediyor” sözlerini dile getirdi.