Teknoloji

Akıllı Saat almak isteyenler dikkat: İşte APPLE Watch Series 6 özellikleri ve fiyatı!

Apple akıllı saat almak isteyenler APPLE Watch Series 6 özelliklerini ve fiyatını internet sayfalarında araştırıyorlar. Haberimizde APPLE Watch Series 6 özelliklerini ve fiyatını verdik…

Gelişen teknoloji ile beraber insanların giyilebilir teknolojiye olan ilgileri arttı. Bu nedenle son dönemde akıllı saatler araştırma konusu oldu. Sağlık uygulamaları nedenle de ilgi gören akıllı saatler bir çok kişi tarafından araştırılıyorlar. APPLE Watch Series 6 satın almak isteyenler için akıllı saat özelliklerini ve fiyatını haberimizde verdik…

APPLE Watch Series 6 özellikleri

GPS/GNSS
Pusula
Hep açık altimetre
Suya dayanıklı tasarım
50 metre1
Kanda oksijen sensörü
(Kanda Oksijen uygulaması)2
Elektriksel kalp sensörü
EKG uygulaması3
Üçüncü nesil optik kalp sensörü
Acil SOS4
İvmeölçer

Düşme algılama özelliğiyle 32 G kuvvetine kadar

Jiroskop
Ortam ışığı sensörü
Hoparlör
Mikrofon
GymKit
32 GB kapasite
Seramik ve safir kristal arka yüz

Ekran

44 mm
368 x 448 piksel
977 mm2 ekran alanı
40 mm
324 x 394 piksel
759 mm2 ekran alanı
LTPO OLED Hep Açık Retina ekran
1.000 nit parlaklık

Çip

 64 bit çift çekirdekli işlemciye sahip S6 SiP
 W3
Apple wireless bağlantı çipi
 U1 çip
(Ultra Geniş Bant)

Bağlantı

Wi-Fi
802.11b/g/n 2.4 GHz ve 5 GHz
Bluetooth 5.0

Güç

Şarj edilebilir yerleşik lityum iyon pil
18 saate kadar5
Manyetik şarj kablosu

Boyutlar

40 mm
Yükseklik: 40 mm
Genişlik: 34 mm
Derinlik: 10,7 mm
44 mm
Yükseklik: 44 mm
Genişlik: 38 mm
Derinlik: 10,7 mm

Kasa Ağırlığı

40 mm
Alüminyum: 30,5 g
44 mm
Alüminyum: 36,5 g

1. Apple Watch Series 6 ISO 22810:2010 standardı kapsamında 50 metre suya dayanıklılık derecesine sahiptir. Bu, havuzda veya denizde yüzme gibi derine dalmadan yapılan su aktivitelerinde kullanılabilecekleri anlamına gelir. Ancak bu aygıtlar tüplü dalışta, su kayağında ya da yüksek hızda yapılan veya derine dalmayı gerektiren diğer su aktivitelerinde kullanılmamalıdır.

2. Kanda Oksijen uygulamasının ölçümleri, kendi kendine tanı koyma ve doktora danışma dahil, tıbbi kullanıma yönelik değildir; uygulama yalnızca genel zindelik hedeflerine yönelik olarak tasarlanmıştır.

3. EKG uygulaması ve düzensiz ritim bildirimi özelliği için en yeni watchOS ve iOS sürümleri gerekir. Bu uygulama ve özellik 22 yaşın altındaki kişilerin kullanımına yönelik değildir. EKG uygulaması, Apple Watch Series 4 veya daha yeni Apple Watch modellerinde (Apple Watch SE hariç) kullanılabilir. Düzensiz ritim bildirimi özelliği daha önce atriyal fibrilasyon tanısı konulmuş kişiler için tasarlanmamıştır.

4. Hücresel bağlantı özelliği bulunmayan bir Apple Watch’ta Acil SOS özelliğini kullanmak için iPhone’unuzun yakınınızda olması gerekir. iPhone’unuz yakınınızda değilse Apple Watch’unuzun bilinen bir Wi-Fi ağına bağlı olması ve Wi-Fi ile Arama özelliğinin ayarlanmış olması gerekir.

5. Apple Watch Tüm Gün Süren Pil Ömrü testleri Apple tarafından Ağustos 2020’de birer iPhone ile eşleştirilmiş ön üretim Apple Watch Series 6 (GPS) üniteleriyle gerçekleştirilmiştir; tüm aygıtlar ön sürüm yazılım kullanılarak test edilmiştir. Pil ömrü kullanıma, hücresel ağın kapsama alanına, yapılandırmaya ve daha birçok etkene göre değişir; gerçek sonuçlar farklılık gösterir. Daha fazla bilgi için lütfen apple.com/tr/batteries ve apple.com/tr/watch/battery.html sayfalarını inceleyin.

Apple Watch Series 6 için iOS 14 veya daha yeni bir iOS sürümü yüklü iPhone 6s veya daha yeni bir iPhone modeli gerekir.

APPLE Watch Series 6 fiyatı ne kadar?

APPLE Watch Series 6 bir çok online alışveriş sitesinde 3.799 TL’den satışa çıktı.