Gündem

Akılalmaz olay! Koronavirüslü gelin annesi düğüne katıldı!

Bursa'da bu kadarı da pes dedirtecek bir olay yaşandı. Yenidönem Gazetesi'nden alınan bilgilere göre koronavirüs test sonucu pozitif olan gelinin annesi "Hastalığım bilinirse düğüne kimse gelmez" diyerek bu durumu hem davetlilerden gizlerken hemde düğüne katıldı. Bir süre sonra düğüne katılan davetlilerde semptomlar görülmeye başladı.

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde alınan bilgilere göre koronavirüs test sonucu pozitif olan gelinin annesi “Hastalığım bilinirse düğüne kimse gelmez” diyerek bu durumu davetlilerden gizleyerek düğüne katıldı.

SEMPTOMLAR ORTAYA ÇIKTI

Ancak bir süre sonra düğüne katılan misafirlerin bazılarında semptomlar ortaya çıktı. Filyasyon ekipleri, ifadelerine başvurdukları hastalara, “Nerelere gittiniz, en son hangi toplu davete katıldınız, kimlerle temas ettiniz” sorularını yönelttikten sonra test yaptı.

“TEMAS YERİ DÜĞÜN”

Test sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından düğün sahipleri araştırılmaya başlanınca, düğün sahibi kızın annesinin pozitif vaka olduğu ve ev karantinasına alındığı belirlendi. Hastalık, düğüne katılan konuklara gelinin annesinden bulaşırken, resmi kayıtlara da ’Temas yeri düğün’ olarak geçti. Kadının “Hasta olduğum öğrenilirse düğüne kimse gelmez” dediği iddia edildi.