Gündem

Akılalmaz olay! 357 kişiye yanlışlıkla koronavirüs pozitif mesajı gönderdiler

Singapur'da akılalmaz bir olay yaşandı. Yetkililer, 357 koronavirüs hastasına yanlışlıkla tekrar koronavirüs pozitif mesajı gönderdiler. Sağlık Bakanlığı gönderilen hatalı mesaj için “Mesajlar, sistemimizin etkinliğini artırmaya çalıştığımız bir sırada, test sırasında yaşanan kısa süreli bir hata nedeniyle gönderildi” açıklamasını yaptı.

Singapur’da yetkililer, 357 koronavirüs hastasına yanlışlıkla tekrar koronavirüs pozitif mesajı gönderdiler. Sağlık Bakanlığı gönderilen hatalı mesaj için özür diledi.

Yapılan hatanın farkına varan Sağlık Bakanlığı, “Mesajlar, sistemimizin etkinliğini artırmaya çalıştığımız bir sırada, test sırasında yaşanan kısa süreli bir hata nedeniyle gönderildi” açıklamasını yaptı.

BAKANLIK ÖZÜR DİLEDİ

Alıcılara hemen ulaşarak konuyla ilgili bilgi verdiklerini belirten Bakanlık, neden olduğu ‘rahatsızlık ve endişe’ için özür diledi. Bakanlık, mesaj gönderilenler arasında iyileşen hastaların olup olmadığına dair ayrıntı vermedi.

Asya’da en fazla vaka sayısının görüldüğü ülkelerden biri olan Singapur’da şimdiye kadar 28 binden fazla kişi virüsle enfekte oldu, 22 kişi de yaşamını yitirdi. Ülkedeki karantina koşulları 1 Haziran’a kadar devam edecek.