Ekonomi

Akbank’ta hesabı olanlar için önemli duyuru: 2022 yılı için açıklandı!

Akbank’ta hesabı olanlar için önemli bir duyuru yapıldı. Banka yaptığı yazılı açıklama ile 2022 yılında zamanaşımına uğrayacak müşterilerin listesinin web sitesinde ilan edildiğini bildirdi. Söz konusu listede hesap bilgisi bulunanların geçerli kimlik belgesi ile beraber bankaya başvuruda bulunması gerekiyor.

Akbank müşterilerini ilgilendiren flaş bir açıklama yapıldı. Resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre 2022 yılında zamanaşımına uğrayacak müşterilerin listesi belli oldu. Banka müşterileri ad ve soyadı bilgileri ile hesap durumları hakkında sorgulama işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Konuyla ilgili olarak Akbank’tan yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

Sermaye Piyasası Kanunu´nun 83.maddesi uyarınca, yatırım hizmet ve faaliyetlerinden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklar, hesap sahibinin yaptığı en son talep, işlem veya herhangi bir şekilde verdiği yazılı talimat tarihinden başlayarak on yıl içinde talep ve tahsil edilmemesi hâlinde Yatırımcı Tazmin Merkezi´ne gelir kaydedilir. Bu durumun engellenmesi amacıyla yatırım hesapları 2022 yılında zamanaşımına uğrayacak müşterilerimizin listesi web sitemizde ilan edilmektedir. Aşağıdaki sorgu ekranından adınız ve soyadınıza göre hesap durumunuzu sorgulayabilirsiniz. Web sitemizde ilan edilen hesabınızın zamanaşımı tarihine kadar, geçerli kimlik belgeniz ile birlikte Bankamıza başvuruda bulunmadığınız takdirde, Sermaye Piyasası Kanunu´nun 83.maddesi uyarınca zamanaşımına uğrayacak olan emanet ve alacaklarınız ile bunlara bağlı faiz, kar payı ve diğer getiriler Yatırımcı Tazmin Merkezi´ne devredilecektir.