EkonomiGündem

Akbank kartınız varsa dikkat: 750 TL indirim yapılacak! Ay sonunda bitecek

Akbank kart sahiplerini ilgilendiren bir karar alındı. Banka, bayram öncesi tatil planı yapacak müşterilerine bir indirim fırsatı sunduğunu duyurdu. Akbank’ın açıklamasına göre, Juzdan’a özel Tatilsepeti.com internet sitesi veya Tatilsepeti mobil uygulaması üzerinden Juzdan ile Öde” seçilerek tek seferde yapılan 7.500 TL ve üzeri peşin veya taksitli ilk harcamaya 750 TL indirim yapılacak. Kampanya ay sonunda bitecek.

Akbank kampanya koşulları;

Juzdan’a özel Tatilsepeti.com internet sitesi veya Tatilsepeti mobil uygulaması üzerinden 13 Haziran – 31 Temmuz 2022 tarihleri arasında “Juzdan ile Öde” seçilerek tek seferde yapılan ilk 7.500 TL ve üzeri peşin veya taksitli harcamanıza 750 TL indirim sunulur.

Kampanyadan yararlanabilmek için, Tatilsepeti web sitesi veya mobil uygulaması içerisinde 7.500 TL ve üzeri değerdeki sepet oluşturulduktan sonra, ödeme sayfasında “Juzdan ile Öde” yöntemini seçerek Juzdan uygulamasına giriş yapılması, sonrasında Juzdan uygulamasında mevcutta yer alan veya ekleyeceğiniz kredi/banka kartları, vadesiz hesap veya ödeme anında kullanılabilecek kredi ile ödemenin tamamlanması gerekmektedir.

Kampanyadan faydalanmak için Tatilsepeti.com web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden yapılan harcamalarda, ödeme seçeneği olarak “Juzdan” seçilmesi gereklidir.

İnternet sitesinden yapılan işlemlerde, “Juzdan ile Öde” seçildikten sonra ödeme sayfasında oluşturulacak karekodun(QR), Juzdan uygulaması içerisindeki QR okuyucu aracılığıyla okutulması ve ödemenin başarıyla tamamlanması gerekmektedir.

Tatilsepeti mobil uygulamasından yapılan işlemlerde, ödeme adımında “Juzdan ile Öde” seçildikten sonra Juzdan uygulamasına yönlenip şifre ile giriş yapılarak Juzdan’da yer alan ödeme yöntemlerinden biri seçilerek ödeme başarıyla tamamlamalıdır.

“Juzdan ile öde” seçilmeden yapılan ödemeler ve Tatilsepeti web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden başlatılıp sadece 3D onayı Juzdan ile yapılan işlemler kampanya kapsamında değerlendirilmeyecektir.

Tatilsepeti 444 44 20 nolu çağrı merkezi ve acentelerden yapılacak işlemler kampanyaya dahil değildir.

Kazanılan indirim tutarı, kampanya koşulları gerçekleştirildikten sonra; 13 – 30 Haziran 2022 tarihlerinde yapılan harcamalar 7 Temmuz 2022 tarihinde; 1-31 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapılan harcamalar ise 8 Ağustos 2022 tarihinde müşterinin Juzdan ile ödeme yaptığı kredi veya banka kartına yansıtılacaktır.

Juzdan uygulamasına tanımlanmış olan tüm kredi ve banka kartlarından yapılan ödemeler, kampanya koşulları kapsamında kampanyaya dahildir.

Juzdan uygulamasına ek kartlar ve ticari kartlar tanımlanmamaktadır.

İndirim kampanyasına her müşteri bir kez katılabilir. Bir müşteri kampanyadan bir defa en fazla 750 TL indirim kazanabilir.

Kampanyada indirim kazanılan işlemin iptali veya değişikliği nedeniyle kısmi ya da tüm ödemenin iadesi durumunda, Akbank kartları için bu tutar harcamanın gerçekleşeceği kredi veya banka kartına borç olarak kaydedilir, diğer banka kartları ile yapılan işlemlerde ise iade sırasında indirim tutarı düşülerek kalan tutar iade edilir.

Tüketici kredisi kullanılarak yapılan işlemlerin iptal/iadesi durumunda, ilgili tutar işlemin yapıldığı Akbank kartınızın bağlı bulunduğu vadesiz hesabınıza yapılacak, ancak krediniz otomatik olarak kapatılmayacaktır. Kredisini kapatmak isteyen kullanıcılarımız Akbank Mobil’i kullanarak veya en yakın Akbank Şubesi’ne başvurarak kredilerini kapatabilir.

Nakit çekim, EFT/havale, fon alım/satım, BES işlemleri, anlık/otomatik fatura, vergi ödemeleri ve chip-para ile yapılan alışverişler kampanyaya dahil değildir.

Taksitli satışlarda taksit sayısı ürün gruplarına göre değişmektedir. Taksit sayısı, yasal mevzuat tarafından ürün grupları için açıklanan azami taksit sayısını geçmeyecek şekilde firma tarafından alışveriş esnasında uygulanmaktadır.

Axess ile Tatilsepeti’nden yapılacak yurt içi rezervasyonlarda 12 aya varan taksit, yurt dışı rezervasyonlarda 3 taksit fırsatı sunulmaktadır. 13 Temmuz 2022 tarihine kadar yurt içi rezervasyonlarda 4 taksitli harcamalarda 2 ay erteleme, 8 taksitli harcamalarda 4 ay erteleme imkanı vardır. Taksit ve Erteleme kampanyasına Axess, Free, Wings, Ticari kartlar ile bu kartların ek kartları ve sanal kartları dahildir, Bank’O Card Axess dahil değildir. Kampanyaya sanal POS işlemleri dahildir. Erteleme ve Taksit kampanyalarında Free için kampanya katılım ücreti işlem başına 3,6 TL olup ilk ekstreye yansıtılacaktır. Bank’O Card Axess ile yurtiçi rezervasyonlarda en fazla 4 taksit yapılabilmektedir.

Juzdan uygulaması içerisinde Akbank dışındaki bankalara ait kredi kartları ile yapılacaktaksitli işlemlerde azami 3 taksit imkanı sunulmaktadır.