EkonomiGündem

Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili flaş zam kararı! Bu gece yarısından itibaren başlıyor

Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili flaş zam kararı geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) yaptığı açıklamaya göre LPG Otogaz fiyatlarına bu gece yarısından itibaren zam geldiğini duyurdu.

AKARYAKITA ZAM

LGP Otogaz’a zammın geldiğini duyuran EPGİS, fiyatların pompa fiyatlarına da yansıdığını belirtti.

EPGİS sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında “LPG Otogazda 15 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” dedi. Zam bu geceden itibaren pompa fiyatlarına da yansıdı.

Son aylarda akaryakıt fiyatlarına gelen zam ve indirimler Eşel Mobil Sistemi gereği ÖTV’den karşılanıyordu. ÖTV’den karşılandığı için akaryakıt pompa satış fiyatlarına yansımıyordu. LPG Otogaza gelen zam gece saatlerinde pompa fiyatlarında değişikliğe gidildi.

İSTANBUL ANKARA VE İZMİR’DE GÜNCEL LPG OTOGAZ FİYATLARI

Uzun aradan sonra pompa fiyatına yansıyan zam ile birlikte İstanbul’da LPG Otogaz’ın lite fiyatı ortalama 5,20 liradan satılırken İzmir’de 5,10 liradan satılıyor.

Ankara’da ise LPG Otogaz’ın litre fiyatı ortalama 5,22 liradan satılıyor. LPG Otogaz fiyatları akaryakıt dağıtım şirketlerine göre 3-4 kuruş değişkenlik gösterebiliyor.