İzmir HaberleriPolitika

AK Partili Gündoğdu, Buca için adaylık başvurusunu yaptı

HABER/ Didar DEMİRCİ- İzmir’de 2024 yerel seçimleri için adaylık başvuruları hareketliliği başladı. Bu süreçte özellikle Buca’da adaylar coşkulu kalabalıklarla adaylık başvurularını yapmaya başladı. Buca’da o başvuruları yapan bir diğer isim de Buca Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Ekrem Gündoğdu oldu. AK Parti Buca İlçe Başkanlığına gelerek adaylık başvurusunda bulunan Gündoğdu’ya partilileri de eşlik etti. Öte yandan Gündoğdu’ya destek olmak için AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Said Başdaş ve AK Parti Güzelbahçe İlçe BAşkanı Ali Eşref Demir de adaylık başvurusu toplantısına katıldı.

Adaylık başvurusu için teslim edilecek dosya öncesinde partililerle bir araya gelinen toplantıda AK Parti Buca İlçe Başkanı İbrahim Şengöz, “2019 yerel seçimlerinde Ekrem kardeşimizle birlikte Buca Belediyesi meclis üyesi olarak seçildik. Bizimle birlikte meclis üyesi seçilen ve AK Partiyi Buca Belediye meclisinde temsil eden arkadaşlarımız arasından ben İlçe Başkanı olarak seçildim. Belki şimdi de içimizden bir Belediye Başkan Adayı çıkar” sözlerini kaydetti.

SORUN OLMAYA DEĞİL ÇÖZÜM OLMAYA TALİBİM

Partililerle yapılan toplantıda konuşan Buca Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili ve Buca Belediye Başkan Aday Adayı Ekrem Gündoğdu, “Belediyecilik gönül işidir, hizmet işidir. Buca’daki 47 mahalleye, 3 bin 572 sokağa, 55 caddeye ve 6 meydana hepsine vakıfım. Belediyeyle ilgili 15 senedir bu CHP zihniyetinin bize vurmuş olduğu prangalardan kurtulmak için aday adayı oldum.  Biz Buca’nın tüm sokaklarına, tüm caddelerine hizmet etmeye talibiz. Buca’nın tüm bireyleriyle birer birer ilgilenmeye talibiz. Sorun olmaya değil çözüm olmaya talibiz. Dert olmaya değil derman olmaya talibiz” sözlerini kaydetti.