Politika

Ak Parti ve Binali Yıldırım neden İsmail Küçükkaya'yı istedi

16 Haziran’da yayınlacak olan Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım canlı yayın ortak televizyon programı hakkında yorumda bulunan Fatih Portakal, yayını kendisinin yönetip yönetmeyeceği hakkında sorular yönetildiğini söyleyerek, “İktidar tarafı neden muhalif bir isim ister anlamış değilim. Var bunda bir durum…” diye kaydetti.

İBB Başkan adayları Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın katılacağı ortak canlı yayını İsmail Küçükkaya’nın suncağı yani moderatörlüğünü üstleneceği Ak Partili Mahir Ünal ve CHP’li Engin Altay tarafından açıklanmıştı. Bir protokelle yayının yeri, saati ve nerede yayınlanacağı da belirlendi.

Birçok gazeteci talip oldu

Bu durumun ardından birçok insan Küçükkaya’nın Fox TV’deki mevkidaşı, ana haber bülteni suınucusu ve arkadaşı Fatih Portakal’ın yorumunu merak etti. 

Birçok gazeteci yayını sunmak için gönüllü olduğunu ifade etmişti. Bu isimler arasında Didem Arslan, Cüneyt Özdemir, Fatih Altaylı da vardı.

Nitekim, Portakal’da bu yayını sunmak için uygun adaylardan biriydi.

Fatih Portakal’dan İsmail Küçükkaya yorumu

Fatih Portakal, bu yayının sunup sunmayacağı hakkında sorular geldiğini, ancak bu sorulara hayır yanıtını verdiğini ifade etti. Portakal açıklamasında;

“Birkaç bildik isim aradı İmamoğlu&Yıldırım canlısını “sen mi yöneteceksin, ismin konusuluyor” dedi. “Hayır” dedim. Çünkü; 1- Yönetmek değil, kafamdaki soruyu sormak isterim 2- İktidar tarafı neden muhalif bir isim ister anlamış değilim. Var bunda bir durum…” diye konuştu.

İşte o açıklama:

İmamoğlu-Yıldırım yayını ne zaman yapılacak?

16 Haziran 2019’da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapılacak. Yayın bir frekans üzerinden yayınlanacak yani isteyen kanallar programı yayınlayabilecek.

İSMAİL KÜÇÜKKAYA: İKİ ŞARTIM VARDI

Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasında pazar günü gerçekleştirilecek ortak canlı yayın programının moderatörlüğünü yapacak olan İsmail Küçükkaya, FOX TV’nin ana haberine konuk oldu. Bunun kendisi için tarihi bir sorumluluk olduğunu belirten Küçükkaya, bu programı sunmanın kendisi için gurur verici olduğunu söyledi.

Görevi kabul etmek için iki şart sunduğunu da söyleyen Küçükkaya, “Bana bu teklif geldiğinde iki şartım olacak dedim. İki adayın da benim bu programı sunmamı istemesi ve iki partinin de benim için onay vermesi. Bu şartlar gerçekleşirse o zaman görevi kabul ederim dedim” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın