Gündem

AK Parti seçim hazırlıklarına başladı! " Seçmenler tek tek ziyaret edilecek"

İSTANBUL İÇİN SEFERBERLİK İLAN ETTİ

Yüksek Seçim Kurulunun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararını alması ile birlikte AK Parti yeni seçimin hazırlıklarına başladı.

Kararın açıklanmasından sonra, Cumhurbaşkanı Erdoğan kurmaylarına “İstanbul için seferberlik” ilan edilmesi talimatını verdi. AK Parti’de yapılan ilk değerlendirmelerde kampanyanın 31 Mart’ta sandığa gitmeyen seçmen üzerinde çalışma yapılması görüşü öne çıktı. Bu kapsamda, 31 Mart’ta sandığa gitmeyen bir milyon 700 bin seçmen tek tek ziyaret edilerek, 23 Haziran’da oy kullanmaları için ikna edilecek. 

KÜRT SEÇMEN DESTEĞİ ARTTIRILACAK

31 Mart’ta yapılan analizlerde, İstanbul’da seçmenin yüzde 26’sının Kürt olduğu, bu oranın yarısını oluşturan “Muhafazakâr Kürtlerin” seçimlerde AK Parti’yi tercih ettiği tespiti öne çıkmıştı. AK Parti’nin, yenilenecek seçimlerde Kürt seçmenin desteğinin artırılması için de yeni bir yol haritası belirlemesi bekleniyor. Bu kapsamda, AK Parti’de İstanbul seçimlerinde kullanılacak söylemin “Daha kucaklayıcı” olacağı ifade ediliyor.

AK Parti, bütün milletvekillerinin İstanbul’daki seçim kampanyasında görev alması için program yapacak. Milletvekilleri nöbet sistemine göre İstanbul’da seçim çalışması yapacak. Bu sebeple 31 Mart Mahallî Seçimleri nedeniyle çalışmalarına iki ay ara veren TBMM’nin haziran başından itibaren yeniden tatile girmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın