Politika

AK Parti İzmit İl Başkanı Av. Abdullah Eryarsoy görevinden istifa etti!

AK Parti İl Başkanlığı binasında açıklama yapan İl Başkanı Abdullah Eryarsoy ”Başarılı ve şerefli bir dönemi geride bırakarak İl Başkanlığı görevimden istifa ediyorum” dedi.

ABDULLAH ERYARSOY İSTİFASINI AÇIKLADI

Şemsettin Ceyhan’ın milletvekili seçimlerinde aday olmak için istifası ile boşalan AK Parti İl Başkanlığı görevine Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 24 Temmuz 2018 tarihinde atanan Av. Abdullah Eryarsoy, il binasında düzenlediği basın toplantısında, bugün itibariyle AK Parti İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. AK Parti Genel Merkez yöneticilerinin ilimize gelerek il yöneticileri ile il başkanlığı konusunda görüşlerini alacağı öğrenildi. Eryarsoy, bugün basın toplantısı öncesi ilçe başkanları ve il yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelip istifa kararını resmen açıkladı. Eryarsoy’dan boşalan İl Başkanlığı için Kocaeli eski milletvekili, İzmit Belediye Başkan adayı olan Sibel Gönül’ün yanı sıra, İzmit eski ilçe başkanları Hüseyin Yusuf ile Ali Korkmaz’ın adı geçiyor. İl Kadın Kolları ve İl Gençlik Kolları başkanlarının da genel merkez tarafından istifalarının isteneceği de partili kamuoyunda konuşuluyor.

İZMİT KAYBEDİLMESİ BENİM SUÇUM

İzmit Belediye Meclisi’nde çoğunluğu kazanmamıza rağmen Belediye Başkalığını kazanamadık. Viktor Hugo’nun dediği gibi, kimse senin dalgalarla mücadelene bakmaz. Önemli olan Gemiyi karaya çıkarıp çıkarmadığına bakar. İzmit Belediyesi’ndeki başarısızlık benimdir.

İSTİFASI KABUL EDİLDİ

İstifa talebimi Genel Merkeze ilettim ve kabul edildi. Bugün itibari ile istifa ettim. Milletimiz için gece gündüz çalıştım ve alışmaya devam edeceğim. Şahsım adına başarılı ve şerefli bir dönemi geride bıraktım. Tüm Kocaelili hemşehrilerimden helallik istiyorum. “

Bir cevap yazın