İzmir HaberleriPolitika

AK Parti İzmir Vekili Çankırı’dan 30 başkana destek mektubu

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, 28'i CHP'li 1'i MHP ve 1'i AK Partili olan İzmir'in 30 ilçe belediye başkanına mektup gönderdi. Çankırı, Ankara merkezli işler için destek sözü verdi.

31 Mart yerel seçimlerinde kendisi de Konak Belediye Başkan Adayı olan AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, seçimi kaybetse de İzmir’e hizmette kararlı olduğunu gösterdi. 28’i CHP’li 1’i AK Partili 1’i de MHP’li olan İzmir’in 30 ilçe belediye başkanına mektup yazan Vekil Çankırı, başkanların seçim başarılarını tebrik ederek, bulundukları ilçelerin Ankara’da çözülmesi gereken konularıyla ilgili her türlü desteği vereceğine dair söz verdi. İşte Çankırı’dan 30 ilçe belediye başkanına gönderilen o mektup:

“31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçimlerini geride bırakmış bulunmaktayız. Öncelikle seçim sonuçlarının Konak ve İzmir için hayırlı olmasını temenni ediyor, seçilmenizden ötürü sizi tebrik ediyorum.

Tam 22 yıl boyunca Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde eser ve hizmet siyasetiyle insan odaklı bir yönetim anlayışıyla çalıştık. Millet iradesinden başka bir güç tanımadık, millet iradesine her zaman saygı duyduk. 2018 yılı itibariyle İzmir milletvekili olarak adaletli bir tutum içerisinde ilçelerimiz ve şehrimiz için ortaya koymuş olduğumuz değer, destek ve hizmetleri sürdürmeye devam edeceğiz.

Bu minvalde iktidar partisi milletvekili olarak siz kıymetli Belediye Başkanımızın yanında olacağımı, Ankara merkezli destek ve iş birliği için her zaman hazır olduğumu bilmenizi isterim. Önümüzdeki 5 yılın hizmet ve başarılarla dolu geçmesi temennisiyle muvaffakiyetler diliyorum.

Ceyda BÖLÜNMEZ ÇANKIRI
AK Parti İzmir Milletvekili
TBMM Dışişleri Komisyonu Sözcüsü”