İzmir Haberleri

AK Parti İzmir Menderes İlçe Başkanı Mehmet İmre görevinden istifa etti !

Yerel seçim sonrası görevinden istifa eden AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül’ün yerine atanan Kerem Ali Sürekli çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde 50 kişilik yönetim kurulunu ilan eden Başkan Sürekli kısa süre içinde yürütme kurulu olan yani il başkan yardımcılığa yapacağı görevlendirmeleri açıklayacak. Ramazan programları kapsamında “geçici” ilçe koordinatörlerini de belirleyen Sürekli, yakın zamanda kadrolara daha önce duyurduğu alt kurulları ve komisyonları da tespit edecek.

MENDERES İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

Yönetim ve yürütme kurulu üyelerin ardından ilçelere yönelik çalışma yapması beklenen Sürekli’nin konuyla ilgili hazırlıkları devam ederken ilk istifa Menderes’ten geldi. Menderes İlçe Başkanı Mehmet İmre görevinden ayrıldığına dair dilekçeyi il başkanlığına yolladı. 2014 yılından itibaren AK Partili Belediye Başkanı Bülent Soylu tarafından yönetilen ilçe son yerel seçimlerde CHP’li Mustafa Kayalar’a geçince istifa kararı gecikmedi. Başkan Soylu ile birlikte seçim sürecini yürüten isim olan İmre’nin kararı sonrasında ilçe binasının da kapısına kilit vuruldu. Görevli çalışanların da gelmediği ilçe binasında telefonlara bakanların da olmadığı ifade edildi. Başkan İmre’nin istifasının henüz işleme konulmadığı, ilçelerdeki değişim süreciyle birlikte değerlendirileceği öğrenildi.

İRFAN GÜNGÖR İHRAÇ TALEBİYLE DİSİPLİNE GÖNDERİLDİ

Aliağa İlçesi’nde de İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yapan İrfan Güngör, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul kararı ve partinin durumunu eleştirince kesin ihraç istemiyle disipline gönderildi. Güngör, 2004-2009 yılları arasında Aliağa Belediye Başkanlığı yapan Tansu Kaya’nın yardımcısı olarak çalışmıştı. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı