Afyonkarahisar haberleri

Afyonkarahisar’da Okçular köy muhtarında koronavirüs çıktı! Köyün giriş çıkışları kapatıldı

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesine bağlı Okçular köyü muhtarının koronavirüs test sonucunun pozitif çıkması üzerine köyün giriş ve çıkışları kapatılarak köy karantinaya alındı. Kaymakamlık konu ile ilişkin açıklamada bulundu.

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesine bağlı Okçular köyü muhtarının koronavirüs test sonucu pozitif çıktı. Köy muhtarının test sonucunun pozitif çıkması üzerine köyde koronavirüse karşı önlemler alınırken köyün giriş ve çıkışları kapatılarak köy karantinaya alındı.

AÇIKLAMA YAPTI

Kaymakamlık sosyal medya hesabından hıfzıssıhha kurulu tarafından köyde alınan önlemler hakkında açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada, “Okçular köyünde Covid-19 hastalığı vaka sayılarının artışta olduğu gözlenmiş ve kurulumuzca ek tedbirler alınması uygun görülmüştür. Bu kapsamda okçular köyünde uygulanmak üzere köyde bulunan kahvehanelerin, kıraathanelerin ve köy odalarının vb. faaliyetlerinin geçici bir süreliğine durduruldu. Okçular köyünden kalkan veya okçular köyüne gelen toplu taşıma araçlarının faaliyetlerinin (çalışma amaçlı veya görev icabı sürekli gidiş-geliş yapan kişilerin servisleri hariç) geçici bir süreliğine durduruldu. Okçular köyünde bulunan camilerde; öğlen ve ikindi namazlarının cami içerisinde veya bahçesinde kılınmasının geçici bir süreliğine ertelendi. Ayrıca Okçular köyünde yaşayan vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça evlerden çıkmamasına, temel ihtiyaçların giderilmesi için her aileden sadece 1 kişinin evden dışarıya çıkabilmesine ve Okçular köyüne giriş ve çıkışların belirli istisnalar dışında (öğrencilerin eğitim faaliyetleri, memurların görev amaçlı giriş çıkışı, resmi dairelerde yapılması gereken randevulu ve süreli işlemler, tıbbi acil durumlar ile yetkililerce aciliyetine karar verilen diğer durumlar) geçici olarak sınırlandırılmasına karar verilmiştir” denildi.

Etiketler

İlgili Makaleler