Afyonkarahisar haberleriGündem

Afyonkarahisar’da o beldede koronavirüs vaka sayıları arttı! Giriş-çıkışlar sınırlandırıldı

Koronavirüs önlemleri kapsamında alınan karantina kararları devam ediyor. Afyonkarahisar'a bağlı Susuz beldesinde koronavirüs vakalarının artması sonucunda yeni tedbirler alındı. Susuz Belediyesi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, beldeye giriş-çıkışların sınırlandırıldığını duyurdu. 

Afyonkarahisar’a bağlı Susuz beldesinde koronavirüs vakalarının artması sonucunda ek tedbirler alındı. Önlemler kapsamında Susuz beldesine giriş-çıkışlar geçici süreyle sınırlandırıldı. Konuya ilişkin Susuz Belediyesi sosyal medya hesabındna açıklama yaptı.

Susuz Belediyesi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, İlçe Umumi Hıfzısıhha Meclisi, beldede Kovid-19 vaka sayılarının artması dolayısıyla ek tedbirlerin alındığı belirtildi.

GİRİŞ-ÇIKIŞLAR SINIRLANDIRILDI

Açıklamada, “Bu kapsamda beldeye, giriş ve çıkışlar belirli istisnalar dışında geçici olarak sınırlandırılmıştır. Beldede yaşayan vatandaşların zorunlu olmadıkça evlerden çıkmaması, temel ihtiyaçlar için her aileden 1 kişinin dışarı çıkabileceği kararlaştırılmıştır.” ifadesi kullanıldı.

Öte yandan lokanta, restoran, pide fırını, gibi işletmelerin faaliyetlerinin geçici olarak durdurulduğu ekmek fırınları, market ve bakkalların açık olacağı bildirildi.

Berber ve kuaförlerin kapatıldığı belirtilen açıklamada, park ve bahçelerde oturmanın, yürümenin belde sınırları içerisinde piknik yapmanın yasaklandığı ve pazar yeri kurulmayacağı kaydedildi.

Ayrıca, karantina tedbirleri kapsamında Afyonkarahisar-Susuz arası ulaşımı sağlayan beş noktada belediye ekipleri tarafından kum dökülerek kapatıldığı öğrenildi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler