Afyonkarahisar haberleri

Afyonkarahisar’da koronavirüs vaka sayısı artan köye giriş-çıkışlar sınırlandırıldı!

Afyonkarahisar'da koronavirüs paniği yaşandı. Bir köyde vaka sayılarının artması nedeniyle yeni tedbirler alındı. Alınan karara göre, köye giriş-çıkışlar sınırlandırıldı. Kaymakamlık sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklama yaptı.

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesine bağlı Okçular Köyü’nde koronavirüs vakalarının artması nedeniyle ek tedbirler alındı. Vaka sayısı artan Okçular Köyü’ne giriş-çıkışlar sınırlandırıldı.

Dinar Kaymakamlığı tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada, İlçe Umumi Hıfzısıhha Meclisi, Okçular Köyü’nde Kovid-19 vaka sayılarının artması dolayısıyla ek tedbirlerin alındığı belirtildi.

Yapılan açıklamada, “Bu kapsamda Okçular köyüne, giriş ve çıkışların belirli istisnalar dışında geçici olarak sınırlandırılmıştır. Köyde yaşayan vatandaşların zorunlu olmadıkça evlerden çıkmaması, temel ihtiyaçlar için her aileden 1 kişinin dışarı çıkabileceği kararlaştırılmıştır.” ifadesi kullanıldı.

Öte yandan köydeki kahvehane, kıraathane ve köy odaları ile çalışma amaçlı ve görev icabı sürekli gidiş-geliş yapan kişilerin servisleri hariç toplu taşıma faaliyetleri geçici olarak durduruldu.

Güvenlik güçlerinin de köy içerisinde sürekli devriye görevinde bulunduğu öğrenildi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler