Afyonkarahisar haberleriGündem

Afyonkarahisar’da koronavirüs paniği! 2 mahalle karantinaya alındı

Türkiye'de son günlerde artan koronavirüs vaka sayıları endişelendiriyor. Afyonkarahisar'da koronavirüs tedbirleri kapsamında 2 mahalle karantinaya alındı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, 2 mahallede artan vaka sayıları nedeniyle giriş-çıkışların durdurulduğu belirtildi. 

Afyonkarahisar’da 2 mahallede koronavirüs vaka sayılarının artması üzerine flaş bir karar alındı.Valilik tarafından yapılan açıklamada, merkeze bağlı Beyyazı ile Çayırbağ beldelerinin Ali Çetinkaya ve Fatih mahallelerinde artan vaka sayıları nedeniyle giriş-çıkışların durdurulduğu belirtildi.

Açıklamada, “Beldede yaşayan vatandaşların zorunlu olmadıkça evlerden çıkmamasına, temel ihtiyaçların giderilmesi için her evden sadece bir kişinin dışarı çıkmasına karar verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Karantinaya alınan yerleşim yerlerine giriş ve çıkışların durdurulduğu bildirilen açıklamada, kontrollerin güvenlik güçlerince sağlanacağı kaydedildi.

Beyyazı beldesindeki toplu taşıma araçlarının faaliyetlerinin durdurulmasına karar verildiği de belirtilen açıklamada, karantinaya alınan yerlerde hayvan ve halk pazarlarının bu sürede kurulmayacağı ifade edildi.