Afyonkarahisar haberleri

Afyonkarahisar’da Karaağaç köyüne giriş çıkışlar kapatıldı!

Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesine bağlı Karaağaç köyüne koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında vaka sayılarının artması sonucu giriş çıkışların kapatıldığı öğrenildi. scehisar Kaymakamı konu ile ilişkin açıklamada bulundu.

Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Karaağaç köyünde vaka sayılarının artması sonucu koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında öye giriş ve çıkışlar durduruldu. İscehisar Kaymakamlığının sosyal medya hesabı Twitter’dan konu ile ilgili açıklamada bulundu.

AÇIKLAMA YAPILDI

“Bu kapsamda köye giriş çıkışlar belirli istisnalar dışında (öğrencilerin eğitim faaliyetleri, memurların görev amaçlı giriş çıkışı, resmi dairelerdeki randevulu ve süreli işlemler, tıbbi acil durumlar ile yetkililerce aciliyetine karar verilen diğer durumlar) geçici olarak sınırlandırılmıştır. Köyde yaşayan vatandaşların zorunlu olmadıkça evlerden çıkmaması, temel ihtiyaçlar için her aileden 1 kişinin dışarı çıkabileceği kararlaştırılmıştır. 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile 18 yaş ve altı gençlerinde sokağa çıkmaları yasaklanmıştır. İscehisar ve diğer köylere gitmek isteyen araçların Karaağaç köyünde durmaları ve yolcu almaları yasaklanmıştır.”

Ayrıca alınan kararlara uyulmaması durumunda idari para cezası ile adli işlemlerin uygulanacağı vurgulandı. İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, köyün giriş ve çıkışlarında, yaya ve araç geçişleri için kontrol noktaları oluşturdu.

Etiketler

İlgili Makaleler