Afyonkarahisar haberleri

Afyonkarahisar’da kaldırım ihlallerine çizgili çözüm

Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaldırımlarda yaşanan ihlalleri önlemek amacıyla çalışmaya devam ediyor.

Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sürekli yaptığı denetimlerle kaldırım işgallerini önlemek için çalışıyor. Bu bağlamda Zabıta Müdürlüğü ekipleri kaldırım işgalinin önüne geçmek için çizgili önlem aldı.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Abdülkadir Konak öncülüğünde Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i makamında ziyaret eden oda başkanlarıyla alınan ortak karar neticesinde esnaf ve sanatkarların iş yerlerinin önündeki kaldırımları kullanmaları için 30 ila 50 cm arasında bir alan müsaade edildi. Bu yerlerin çizgi çizilmek suretiyle belirlenmesine, çizilen sınırların dışında bir yer işgali olması durumunda Belediye Başkanlığımızca gerekli cezai işlemin uygulanmasına karar verildi. Esnafın yol üzerine yaptığı işgallere yönelik denetimlerini arttıran ekipler, çizgileri yeniledi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaldırım işgalinde belirlenen kriterlere uyulması konusunda esnafın hassasiyet göstermesi gerektiğine dikkat çekerek satış yaptıkları yiyecek, içecek türü ürünlerle veya masa, sandalye ve reklam panolarıyla kaldırım önlerini kapatmak suretiyle araç geçişlerini engelleyen esnafı uyardı.