Afyonkarahisar haberleri

Afyonkarahisar’da heyelan! 2 köy ulaşıma kapatıldı

Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde sağanak yağış nedeniyle Koçbeyli ve Armutlu köylerini bağlayan yolda heyelan meydana geldi. Heyelan yüzünden 2 köyün ulaşımı kapatılırken ekipler iş makineleri ile yolları açmak için çalışma başlattı.

Afyonkarahisar’ın Çay ilçesine bağlı Armutlu ve Koçbeyli köyünü birbirini bağayan yolda sağanak yağış nedeniyle heyelan meydana geldi. 2 köyün girişi toprak yığınları nedeniyle ulaşıma kapatıldı.

Bazı tarım alanları heyelan yüzünden zarar görürken Özel İdare Müdürlüğü ekipleri, yolun açılması için çalışma başlattı.

KAYMAKAM AÇIKLAMA YAPTI

Kaymakam Mehmet Miraç Topaloğlu, “Sabah Karamık Gölü etrafında kurulu olan Koçbeyli ve Armutlu köyleri yolunda heyelan olmuş. Ekiplerimizi hemen gönderdik. Çalışmalara başladı. Zarar tespit çalışmalarını da İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri başlattı. Can kaybımız yok. Yalnız ekili arazi biraz zarar görmüş” dedi.

“YOLUN KAPATILDIĞI BİLDİRİLDİ”

Koçbeyli muhtarı Arif Ayhan ise “Sabaha karşı 03.00 sıralarında şiddetli yağmur başladı. Gün ağarmaya başladığında bizi Armutlu köyüne bağlayan yolun kapandığı bildirildi. Hemen olay yerine gittim. Heyelandan dolayı yol kaymış ve kaya parçaları yolu kapatmış. Hemen jandarmaya ve kaymakamlığa bildirdi. Özel İdare’ye ait ekipler geldi ve çalışmalara başladı.

Yolu kısmen ulaşıma açtı. Yapım işlemleri de devam ediyor. Ekipler çalışıyor. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri zarar gören ekili alanları tespite başladı. Tahminim 100 dekar arpa ve buğdayın ekili olduğu alan zarar gördü” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu