Afyonkarahisar haberleri

Afyonkarahisar’da görüldü! 1 metre uzunluğunda…

Havaların ısınmasıyla birlikte ortaya çıkan yılanlar vatandaşın kabusu olmaya devam ediyor. Sıklıkla görülen yılanlar bu kez de Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinde ortaya çıktı. Otomobilin iç kısmına giren ve zehirsiz tür olduğu belirlenen yılan, itfaiye ekiplerince çıkarılarak, doğaya bırakıldı.

Havaların ısınmasıyla birlikte ortaya çıkan yılanlar vatandaşların korkulu rüyası olmaya devam ederken bu kez de Afyonkarahisar’da görüldü. Emirdağ ilçesinde bir vatandaşın otomobilinin iç kısmına giren yılan itfaiye ekiplerince çıkarılarak, doğaya bırakıldı.

Emirdağ’a bağlı Yeni Mahalle’de oturan Dede Katrancı (38), dün akşam evinin önünde park halindeki 03 HH 156 plakalı otomobiline bineceği sırada içinde yılan olduğunu fark etti.

Yaklaşık 1 metre uzunluğundaki yılanı çıkarmaya çalışan Katrancı ve komşuları, başarılı olamayınca Emirdağ Belediyesi itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

İhbar üzerine olay yerine yönlendirilen ekipler, tahta süpürge ve ağaçtan çubuklarla yılanı bulunduğu yerden çıkardı.

Zehirsiz tür olan ‘bozyörük’ ya da ‘hazer’ olarak bilinen yılanı itfaiye personeli, eliyle yakaladı. Kurtarma işleminin ardından yılan, doğaya salındı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu