Afyonkarahisar haberleri

Afyonkarahisar’da flaş karantina kararı! Giriş-çıkışlar yasaklandı

Koronavirüsle mücadele kapsamında yeni kararlar alınmaya devam ediyor. Afyonkarahisar'ın Kızılören ilçesine bağlı bir köy karantinaya alındı. Kaymakamlık yaptığı açıklamada, vakaların ve temaslıların artması sonucunda köyün karantinaya alındığını açıkladı. 

Afyonkarahisar’da Kızılören ilçesinde ilçesine bağlı Ekinova köyü koronavirüs önlemleri kapsamında karantinaya alındı. Kızılören Kaymakamlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, koronavirüs vakalarının ve temaslıların sayısının çok olması nedeniyle önlemler kapsamında köyün karantinaya alındığını duyurdu.

GİRİŞ-ÇIKIŞLAR YASAKLANDI

Kızılören Kaymakamlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Artan yeni tip koronavirüs (Kovid – 19) vakaları, temaslı sayısının çok olması ve gelecekte meydana gelecek vaka artışlarının önüne geçmek için tedbir amaçlı olarak 16 Ağustos 2020 tarihi saat 00.00’dan itibaren ikinci bir emre kadar köye giriş ve çıkışlar yasaklanmıştır.” ifadesi yer aldı. Açıklamada, köy halkının ihtiyaçlarının vefa sosyal destek gruplarınca yerine getirileceği kaydedildi.