Afyonkarahisar haberleriSağlık

Afyonkarahisar’da bir belde bu geceden itibaren karantina altına alınacak!

Artan koronavirüs vakaları nedeniyle Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesine bağlı Dişli beldesi bu gece saat 23.59'dan sonra karantinaya alınacak.

Koronavirüs pandemisi etkisini tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sürdürmeye devam ediyor. Her gün yerel yönetimler tarafından bu bağlamda yeni tedbirler ve yasaklar yürürlüğe sokuluyor. Bu bağlamda gelen son yasak haberi ise Afyonkarahisar’dan oldu.

Bolvadin İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karantina kararı, yazılı açıklamayla duyuruldu. Açıklamada, Dişli beldesinde, bu gece saat 23.59’dan itibaren ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulanacağı bildirilerek, “Kasabamızda yaşayan vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça evlerinden dışarı çıkmamasına, resmi ve özel kurumlarda görev yapanların bu süre içerisinde izinli sayılmalarına, vatandaşların temel ihtiyaçlarını giderebilmesi için her aileden sadece bir kişinin evden dışarıya çıkabilmesine, bakkal, kasap ve tüp satışı yapan yerler hariç tüm iş yerlerinin kapatılmasına karar verilmiştir. Kararlara uymayanlar hakkında İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nca idari yaptırım cezası uygulanacaktır” denildi.