Afyonkarahisar haberleriGündem

Afyonkarahisar’a şehit ateşi düştü! Acı haber ailesine ulaştı

Afyonkarahisar’a şehit ateşi düştü. Hatay’da askeri aracın kaza yapması sonucunda Uzman Çavuşlar Halit Altun ve Necati Yatkak şehit oldu. Afyonkarahisarlı Uzman Çavuş Necati Yatkak’ın acı haberi baba ocağına ulaştı. Şehidin ailesi acı haberi alır almaz yıkıldı.

Sinir krizi geçiren aile üyelerine hazır bekletilen acil servis ekiplere müdahale etti. Öte yandan Şehidin bir silah arkadaşının ardından sosyal medyadan yaptığı ‘Gidişinle bizi üzdün be gardaşım, mekanın cennet olsun’ paylaşımı ise yürekleri dağladı.

Hatay’ın Kırıkhan ilçesi Hassa yolu üzerinde askeri aracın kaza yapması sonucu Uzman Çavuşlar Halit Altun ve Necati Yatkak şehit düştü. Olayın ardından şehit Yatkak’ın Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Bulca köyündeki baba ocağına ateş düştü.

TÜRK BAYRAKLARI ASILDI

Şehit haberinin gelmesi ile şehidin baba evine Türk bayrağı asıldı. Şehidin babası Hayrettin, annesi Ummuhan Yatkak ve 6 kardeşi acılı haberi alır almaz adeta yıkıldı. Sinir krizleri geçiren aile üyelerine evin önünde hazır bekletilen 112 Acil servis ekipleri müdahale etti. Şehit haberinin ardından ilçe protokol üyeleri ile askeri erkan Yatkak ailesine taziye için geldi.