Vali Tutulmaz’dan "işsizlik" yorumu:

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, işsizlik sorunu olan insanların birçok sorunu da beraberinde taşıyabileceğinin vurgulayarak, “Kişiler işsiz kaldığı zaman birçok sorunla karşı karşıya gelir ve suç işleme oranı o denli artar, huzursuzluğu...

Afyonkarahisar 13.07.2017, 16:18
Vali Tutulmaz’dan "işsizlik" yorumu:

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, işsizlik sorunu olan insanların birçok sorunu da beraberinde taşıyabileceğinin vurgulayarak, “Kişiler işsiz kaldığı zaman birçok sorunla karşı karşıya gelir ve suç işleme oranı o denli artar, huzursuzluğu artırır” dedi.

Kamu kurum ve kuruluşlara ziyaretlerini sürdüren Vali Tutulmaz, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne ziyarette bulunarak Müdür Vekili Ahmet Karakaya’dan kurum çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Kurum hakkında bilgiler alan Vali Tutulmaz daha sonra İl İstihdam Toplantısına başkanlık yaptı. Kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile sivil toplum örgütü temsilcilerinin hazır bulunduğu toplantıda konuşan Vali Tutulmaz, çalışma hayatının önemine vurgu yaptı. Vali tutulmaz, “Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğümüzü ziyaretimizde kurum hakkında bilgiler aldık. Şunu ifade etmek isterim ki geldiğimiz bölge ile burayı kıyasladığımız da iş alanı ve kurum çalışmalarında çok iyi durumdayız. Ama iyinin sınırı yok, daha iyiyi yakalayabilmek adına üzerimize düşen görev neyse hep birlikte bunu yerine getireceğiz. Türkiye çapında bir değerlendirme yaptığımızda Afyonkarahisar olarak işsizlik durumu sıralamasında başarılı olan ilk beş ilden birisiyiz. Bu başarıyı daha yukarıya taşımak için gayret edelim.“ dedi.

“Hükümetimizde bu toplantıları çok önemsemektedir”

İşsizlik sorunu olan insanların birçok sorunu da beraberinde taşıyabileceğinin altını çizen Vali Tutulmaz konuşmasında şunları söyledi:

“Kişiler işsiz kaldığı zaman birçok sorunla karşı karşıya gelir ve suç işleme oranı o denli artar. Huzursuzluğu artırır. Tabii bunun diğer biri sonucu da kişilere iş temin edildiği zaman kişilere sağlanan olumlu etkinin yanında buranın kalkınmasını sağlarız. İş gücünü sağlayan ve bunun koordinesini gerçekleştiren taraflar olarak toplandık. Hükümetimizde bu toplantıları çok önemsemektedir. Valilerin başkanlığında ve ilin en yetkili kişilerinin katıldığı bir toplantı olması gerekiyor. Bende bu tür toplantılara ısrarla katıldım. Olumlu kararlar almak adına her türlü desteği sağladım. Bundan sonrada hep birlikte elimizden geleni yapacağımızdan eminim.”

Konuşmasının sonunda işsizlik sorunun çok az olduğu ilimizde başarılı çalışmalarından dolayı Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü yetkili ve çalışanlarına teşekkür eden Vali Tutulmaz, başarılı çalışmalarının artarak devam etmesi temennisinde bulundu.
Yorumlar (0)
20°
açık