Hemşire Adayları Tıbbi Atıkların Geri Dönüşümünü Yerinde İnceledi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (Akü) Sağlık Yüksekokulu Öğrencileri, Kobi Haftası Etkinlikleri Kapsamında Miroğlu Tıbbi Atık Sterilizasyon Merkezine Giderek, Tıbbi Atıkların Hangi Aşamalardan Geçtiklerini Yerinde İnceledi.

Hemşire Adayları Tıbbi Atıkların Geri Dönüşümünü Yerinde İnceledi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sağlık Yüksekokulu öğrencileri, KOBİ Haftası etkinlikleri kapsamında Miroğlu Tıbbi Atık Sterilizasyon merkezine giderek, tıbbi atıkların hangi aşamalardan geçtiğini yerinde inceledi.
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Afyonkarahisar Müdürlüğünün organize ettiği KOBİ Haftası etkinlikleri kentimizde başladı. Hafta kapsamında 3 ve 4’üncü sınıf hemşirelik bölümü öğrencileri, Miroğlu Tıbbi Atık Sterilizasyon Merkezine gitti. Yaklaşık 40 öğrenci, burada tıbbi atıkların toplanması, depolanması ve sterilizasyonu işlemlerinin nasıl gerçekleştiğini yerinde inceledi. Etkinliğin asıl amacının ise öğrencilerle sanayinin buluşması olduğu kaydedildi. Çevre Mühendisi İkramiye Değer, merkezde ne tür faaliyetlerin yapıldığı hakkında geleceğin hemşirelerine bilgi verdi. KOBİ Uzmanı Ebru Kasnak, geleceğin hemşirelerinin tıbbi atıklar konusunda bilinçlendirmek için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 22:59
YORUM EKLE