Egeye şehit ateşi düştü!

Terör örgütü PKK mensuplarının Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde havan saldırısı sonucu şehit olan 3 askerden biri Afyonkarahisarlı piyade sözleşmeli er Servet Akkuş olduğu öğrenildi.

Egeye şehit ateşi düştü!

Hakkari'nin Şemdinli ilçesine terör örgütü PKK mensuplarının havan saldırısı sonucu 3 askerden biri Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesinin Çalışırlar köyünden Servet Akkuş olduğu öğrenildi. 

Hakkari'deki üs bölgesine saldırıda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Servet Akkuş'un (25) babası Zafer Akkuş, annesi Ayşe Akkuş ve eşi Hatice Akkuş'a şehadet haberini Kaymakam Ahmet Nuri Demir, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet İl Müdürü Zekai İnan ile beraberindeki askeri yetkililer verdi. Acı haberi alan ailenin yakınları ve köylüler de şehidin ailesinin evine akın etti. Aile acı haberle yıkılırken, şehidin evine Türk bayrağı asıldı, din görevlileri de dua etti. Şehidin mermer işçisi olan babası Zafer Akkuş, annesi Ayşe Akkuş, eşi Hatice Akkuş ve 3 aylık oğlu Bora Efe Akkuş'un Çalışlar köyünde ikamet ettiği belirtildi. Ailenin 4 çocuğundan en büyüğü olan Şehit Servet Akkuş'un vatani görevini yaptıktan sonra piyade sözleşmeli er olarak göreve başladığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2019, 21:08
YORUM EKLE