Çifteler-Emirdağ arasındaki yola 200 bin fidan dikilecek

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nden (OGM) yapılan açıklamada, Eskişehir Çifteler-Afyonkarahisar Emirdağ arasındaki 27 kilometrelik bölünmüş yola 200 bin fidan dikileceği belirtildi.Konu ile ilgili yapılan yazılı...

Çifteler-Emirdağ arasındaki yola 200 bin fidan dikilecek
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nden (OGM) yapılan açıklamada, Eskişehir Çifteler-Afyonkarahisar Emirdağ arasındaki 27 kilometrelik bölünmüş yola 200 bin fidan dikileceği belirtildi.
Konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, karayollarının daha ferah olması için ağaçlandırma çalışmalarına hız kesmeden devam edildiği belirtildi. Çalışmalar kapsamında Çifteler-Emirdağ arasındaki 27 kilometrelik bölünmüş yola 200 bin fidan dikileceği ifade edilerek, “Çalışmalarda sedir ve karaçam ağırlıklı olmak üzere yapraklı türlerin dikimi gerçekleştirilecek. Karayolunun kavşak refüjleri de bodur ağaç ve çalı fidanları ile yeşillenecek. Planlanan çalışmalarda karayolunun her iki tarafına en az 3 sıra fidan dikilecek. Bazı yerlerde fidan sayısı 8 sıraya kadar çıkarken, mülkiyet sorunu olmayan yerlere de cepler yapılacak” denildi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu çalışmaların bütün yurtta artarak devam edeceğini kaydederek, “Sadece son 10 yılda Eskişehir ve Afyonkarahisar’daki toplam 903 kilometrelik karayolunu ağaçlandırma çalışmalarımızla yeşil yola dönüştürdük. Her şey daha yeşil bir Türkiye için. Gelecek nesiller bu yollardan geçtiğinde huzurla dolacak” dedi.
YORUM EKLE