Burdur Doğaltaş Ve Mermer Çalıştayı Afyonkarahisar’da Yapıldı

Afyonkarahisar’ın Sandıklı İlçesinde, 'Burdur Doğal Taş Ve Mermer Sektöründe Kümelenme Ve Strateji Geliştirme' Çalıştayı Gerçekleştirildi.

Afyonkarahisar 15.02.2015, 15:27 18.02.2015, 22:59
Burdur Doğaltaş Ve Mermer Çalıştayı Afyonkarahisar’da Yapıldı
Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde, ’Burdur doğal taş ve mermer sektöründe kümelenme ve strateji geliştirme’ çalıştayı gerçekleştirildi.

Sandıklı’da termel bir otelde yapılan çalıştay, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) projesi olarak gerçekleşti. Çalıştaya, Burdur milletvekilleri Bayram Özçelik, Ramazan Kerim Özkan, İstanbul Maden İhracatcılar Birliği Başkanı Ali Kahyaoğlu, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Akın ile Burdur Doğal Taş Derneği Başkanı Nasuh Ekinci ile sektör temsilcileri katıldılar.

Çalıştay sonrası bir açıklama yapan Ali Kahyaoğlu, "Çalıştayın amacı Burdur’daki mermer üreticilerini bir araya getirmek, kuracakları bir organize bölgede Burdur’daki bu değerleri yurt dışına daha iyi fiyata pazarlama imkanı oluşturmak" dedi.

Gazetecilerin mermerin başkenti Afyonkarahisar’da Burdur mermeri çalıştayı yapılmasını sorması üzerine Ali Kahyaoğlu, "Mmermerin başkenti Afyonkarahisar, ne zaman 1980’li yıllardan itibaren ama şimdi 81 ilde mermer üretiliyor gene de mermerin başkenti Afyon" dedi.
Yorumlar (0)