Başkanı Konak: “Sicil affı esnafımıza ilaç gibi gelecek”

Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarları Odalar Birliği (ESOB) Abdülkadir Konak, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin “Sicil affı getireceğiz” müjdesinin esnaf tarafından memnuniyetle karşılandığını ifade etti.Cumhurbaşkanı Recep...

Başkanı Konak: “Sicil affı esnafımıza ilaç gibi gelecek”
Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarları Odalar Birliği (ESOB) Abdülkadir Konak, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin “Sicil affı getireceğiz” müjdesinin esnaf tarafından memnuniyetle karşılandığını ifade etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın, esnaflar için daha önceden büyük müjdeler ve yenilikleri açıkladığını hatırlatan Başkan Konak, “Daha önce vergiye, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) borçlarına ve bir çok kaleme yapılandırma getirildi. Esnafımız için bu yapılandırma can simidi gibi oldu. Bakan Tüfenkci’nin, TESK Başkanlar Kurulunda verdiği sicil affı müjdesi esnafımız için çok faydalı olacaktır. Hükümetimizin sicil affını getirmesi esnafımıza ilaç gibi gelecektir. Borcunu geç ödediği ve taksitlerini aksattığı için kırmızı çizgi yiyen esnafımız bu sicil affıyla çeşitli imkanlardan yararlanabilecek. Sicil affıyla esnafımız rahatlayacak. Böylece piyasadaki sıkışıklık asgariye inecektir” diye konuştu.
YORUM EKLE