AKUT Afyon Ekibi kış mevsimi hazırlıklarını tamamladı

Arama Kurtarma Derneği Afyonkarahisar Temsilcisi Mehmet Bülent Uğurluoğlu, kentte kar yağışı ile birlikte özellikle şehirler arası bağlantı yollarında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı kış hazırlıklarını tamamladığını belirtti.Uğurluoğlu,...

AKUT Afyon Ekibi kış mevsimi hazırlıklarını tamamladı
Arama Kurtarma Derneği Afyonkarahisar Temsilcisi Mehmet Bülent Uğurluoğlu, kentte kar yağışı ile birlikte özellikle şehirler arası bağlantı yollarında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı kış hazırlıklarını tamamladığını belirtti.
Uğurluoğlu, AKUT Afyon Ekibi’nin, Anadolu’nun kavşak noktalarından olan ve birçok önemli karayolunun içerisinden geçtiği Afyonkarahisar’da olası kış mevsimi sıkıntılarına karşı tüm hazırlıklarını tamamlayarak göreve hazır olduklarını ifade etti. Uğurluoğlu, “60 gönüllüsü bulunan AKUT Afyon ekibi, iki araç ve bir motorize ekibi ile yolda mahsur kalan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermeye çalışacak. Geçtiğimiz yıllarda ağır kış şartları nedeniyle yaşanan olumsuzluklara anında müdahale eden AKUT ekipleri, meydana gelebilecek trafik kazaları nedeni ile uzun süre kapanan karayollarımızda mahsur kalan vatandaşlarımıza lojistik yardımlar götürmek için hazırlıklarını tamamladı. Ekibin yolda kalan vatandaşlarımıza bu yılki lojistik dağıtımları ise yakıt, kumanya, içecek, tıbbi malzemeler, mama, çocuk bezi, battaniye gibi önemli malzemelerden oluşuyor” diye konuştu.
YORUM EKLE