Afyon'un Beyaz Kabus İle Mücadelesi Sürüyor

Afyonkarahisar Belediyesi Ekipleri, Kentte Hafta Başında Yağan Yoğun Kar Yağışının Ardından Gece Gündüz Demeden 24 Saat Çalışmalarına Devam Ediyor.

Afyonkarahisar 14.01.2015, 19:46 18.02.2015, 22:59
Afyon'un Beyaz Kabus İle Mücadelesi Sürüyor
Afyonkarahisar Belediyesi ekipleri, kentte hafta başında yağan yoğun kar yağışının ardından gece gündüz demeden 24 saat çalışmalarına devam ediyor.

Kentte kar yağışı ile beraber ilk etapta ana arterler, minibüs güzergahları hastaneler, mezarlıklar ve cami ulaşımları için ayrı bir ekip oluşturan Belediye, çalışmalarına dört koldan devam ediyor. Yağışın sona ermesi ile birlikte biriken karları toplamak için hummalı bir çalışma içerisine giren ekipler, şehrin ana arterleri olan Bankalar Caddesi, Kurtuluş Caddesi, Gazlıgöl Caddesi, Ordu Bulvarı, 2. Dumlupınar Caddesi ve Ambaryolu’nda çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Yol kenarlarına park edilen ve kaldırılmayan araçlar nedeniyle karla mücadelede güçlük yaşayan ekipler, bu durumun ortadan kaldırılması halinde kentteki kar yoğunluğu ve buzlanmayla daha hızlı mücadele edebileceklerini yinelediler. Karla mücadele çalışmalarını 200 personel, 4 greyder, 10 kepçe, 3 yükleyici, 3 kar bıçak kamyonu, 1 adet tuzlama aracı, 3 tane solüsyon aracı ve 17 kamyonla sürdüren ekiplerin, halkın rahat bir kış dönemi geçirmesi için adeta teyakkuzda oldukları belirtildi.
Yorumlar (0)
24°
açık